Czego szukasz?

Czego szukasz na Drogowskazie? Czegoś co zainspiruje, czegoś co da siłę. Czegoś czego nie znajdziesz… jeśli nie będziesz gotowy. Czegoś czego nie zobaczysz jeśli nie będziesz nastawiony na znalezienie. Jeśli będziesz nastawiony na znalezienie, na odkrycie CZEGOŚ po za tym wszystkim WSZĘDZIE będziesz widział, znajdywał, odkrywał.. nagle stwierdzisz, że wszędzie jest to co szukasz… zaczniesz się przyglądać temu i … nie powiem co znajdziesz… nie chce psuć Ci zabawy. Przecież to Twoje życie. Twój Tort. Smakuj go powoli i z namysłem… rozkoszuj się każdym kęsem… we wszystkim można znaleźć rozkosz i ulgę, wystarczy zmienić postrzeganie. Oczywiście to “wystarczy” to nie jest takie proste ale…. tak na prawdę, to wystarczy. Wystarczy chcieć i mieć odwagę by być… SOBĄ. Miej odwagę być sobą. Bądź szczery. Bądź prawdziwy….

Skoro jednak to czytasz to znaczy że raczej jesteś otwary i chcesz znaleźć.. no można by tak wywnioskować… ale czy aby na pewno? Jesteśmy dość skomplikowani. Cześć z nas chce a część nie chce. Części się znudziło to jacy jestesmy a części wręcz przeciwnie. Ona chce aby było tak jak jest. Więc jedna cześć sabotuje drugą. W nas się toczy konflikt intersów. Wielka wojna. To dlatego moje świetliste decyzje z dnia wczorajszego dziś nie zadziałały bo wczoraj rządziła ta strona, która chciała zmian a dziś walczy ta która nie chce i sabotuje wczorajsze postanowienia. Eh, trzeba by to prześwietlić.

Dlaczego skoro chcę to nie znajduję? Już pomijając fakt, że mamy wewnętrznego sabotażystę, to chodzi o to, że niezwracamy uwagi na drobiazgi. Wszyscy jesteśmy zapatrzeni na coś wielkiego. Wypatrujemy spektakularnych wydarzeń. Wielkich przeżyć, czegoś ogromnego i pomijamy drobiazgi… ktoś nam wmówił, że diabeł twki w szczegółach… więc nie zwracamy na nie uwagi a to jest nie prawda. Szczegóły są piękne, dają natchnienie. Zwracanie uwagi na drobiazgi sprawia, że doświadczamy więcej. Każdy uśmiech, który zauważysz to kolejny drogowskaz do nieba. Każdy Twój drobny dobry uczynek to coś pięknego, bo przybliża Cię do nawyku bycia dobrym. Świętuj wszystkie nawet, te najmniejsze zwycięstwa gdy byłeś szczery, prawdziwy, autentyczny. Gdy wykazaleś się dorosłością, odwagą, odpowiedzialnością. To wszystko to podwaliny pod Twój przyszły piękny świat. To kolejne stopnie do Nieba.

Wszyscy tak się zapędziliśmy w tym społecznym teatrzyku, że pozapominaliśmy kim tak naprawdę jesteśmy. Odgrywamy te nasze społeczne role ze śmiertelną powagą ale…. to nie jest to po co tu jesteśmy. To tylko środek aby odkryć to po co tu jesteśmy. We wszystkim, w każdej dziedzinie życia. W każdej czynności jesteś w stanie się odrodzić i osiągnąć szczęście. Małe Nieba, wniebowstąpienia przeżywamy bardzo często… nie zauważamy ich lub nie doceniamy tych naszych cudnych chwil gdy wszystko się do nas uśmiecha a my witamy całość istnienia z życzliwością i dobrym gestem. Wszyscy mamy jakieś dziwne oczekiwania że wniebowstąpienie to będą fanfary, gongi, chóry anielskie i inne średniowieczne bajki 🙂 nie będzie tak! Nie ma tak! W niebowstępienie jest za każdym razem gdy reagujesz miłością na codzienność. Gdy uśmiechasz się życzliwie i dobrem ogarniasz bliskich. Gdy pojawia się w Twojej głowie dobry nastrój. Gdy czujesz się lżejszy, lepszy, gdy niewiadomo dlaczego rozjaśniasz się uśmiechem – rozkwitasz jak kwiat paproci w noc świętojańską. Gdy nagle uświadamisz sobie coś odnośnie otaczającej Cię rzeczywistości i z Twego serca wydobyra się głośne aaaah… to o to chodzi.  Jesteś piękny/piękna bo jesteś sobą, jesteś szczery, otwarty i promieniujesz dobrem… jesteś w Niebie. To jest Niebo. Niebo jest tam gdzie Ty. Tu gdzie Ty. Niebo zstępuje przez Ciebie i rozświetla cały Twój świat. Ciesz się każdym jego skrawkiem, każdym jego okruchem. Niebo to miłość, która Cię porusza, którą oddychasz, niebo to życie bez strachu.

Zainspirowany? Zainspirowana? 🙂 Kochani…. 🙂 Życie jest piękne i będzie jeszcze piękniej. 🙂
Z serdecznym pozdrowieniem
Kris

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments