Duchowa ucieczka?

   
 Czy duchowość to ucieczka od rzeczywistości? Czy próba jej ogarnięcia? Dla wielu może się kojarzyć z uciekaniem. Z zamknięciem oczu i wyjęciem w medytację – do lepszego świata. Tylko, że jeżeli by tak miało być to po co się rodziliśmy tu na Ziemi? Przecież nikt nie był zmuszany, wszyscy, przed urodzeniem się wybraliśmy sobie starannie miejsce, czas, rodzinę, wydarzenia, charakter z którym mamy wypracować to a nie inne. A tu wielu nagle stwierdza, że ta ziemska rzeczywistość jest do niczego i chce uciec z niej. Zamykają się w ośrodkach medytacyjnych, w klasztorach. Zapadają na jakieś dziwne odrętwienie. Świadomie lub nie odcinają lub ograniczają, blokują swe dolne czakry odpowiedzialne między innymi za to właśnie by żyć szczęśliwie  i z przytupem na Ziemi.  Światło

 

 

Czy to Duchowość to ucieczka czy manipulacja? Wszystko zależy od tego jakimi intencjami jesteśmy kierowani – jakimi intencjami się kierujemy. Jesteśmy kierowani, jeżeli są one nieświadome a jeżeli mamy świadomość to już my kierujemy. Tak czy owak, wszysko w naszym ręku a nasza droga jest tylko i wyłącznie kwestią naszego wyboru. Jakkoliwek na początku możemy się kierować chęcią ucieczki, chęcią manipulacji i to to może nas pchać do duchowości, to jednak i tak, po jakimś czasie gdy zakosztujemy Prawdziwej Wody, zostajemy przez Nią obmyci z wszelkiego tego rodzaju szlamu. Wszystkie nieczyste intencje odpadają i pozostajemy oczyszczenie ale… co dalej? 

O ile się miało na myśli to, że w dzięki rozowojowi duchowemu się będzie żyło długo i szczęśliwie a manna będzie sama z nieba lecieć, to jednak trzeba się wziąść do roboty. Jednak, nie jest tak, że trzeba tyrać w pocie czoła i się martwić i zmagać. Właśnie nie. Dzięki rozwojowi duchowemu masz wspaniałą wolność i dystans do wszystkiego. Do swej pracy, do ludzi z którymi żyjesz, do siebie samego. Jesteś asertywny. Spokojny. Wyważony. Jesteś sobą. Szanujesz Życie i swoje i innych. Masz właściwy na nie pogląd. Wiesz wiele rzeczy i możesz sięgać tam gdzie ktoś bez perspektyw duchowych nie sięgnie. 

Duchowość nie jest ucieczką. Duchowość jest drogą, która spaja wszystkie drogi. Jest taką drogą po której wszystkie inne mogą iść. Jeżeli jesteś na ścieżce duchowej to i Twoja kariera zawodowa idzie w dobrym kierunku. Twoje relacje. Stosunki społeczne. Finanse. Wszystko się rozwija zgodnie z Wolą Bożą. Duchowośc wkracza w Twe Życie i obdarza Cię nieopisanie obficie. Daje Ci wszystko co tylko zapragniesz. Wymaga tylko abyś był świadomy tego co jest na prawdę. Tego Kim Ty jesteś w Tym wszystkim.

 

ps. Mam ostatnio jakiś taki czas, że czas na Drogowskaz się drastycznie skurczył. Nie mam odpowiedniej przestrzeni by go dopieszczać tak jak poprzednio. Oczywiście, to wszystko jest moim wyborem i kwestią odpwiedniego poukładania wszystkich spraw. Nadania priorytetów co niebawem się stanie. Teraz obmyślam nowy plan 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments