Duchowy wymiar narodzin

 

Jednym z najważniejszych monentów determinujacych całe nasze życie jest chwila narodzin. To własnie w tym momencie, kiedy pojawiliśmy się na świecie, po raz pierwszy poczuliśmy, usłyszeliśmy i zobaczyliśmy co nas otacza. Od tego jak odebraliśmy wtedy świat w dużej mierze zależeć będzie nasze postrzeganie wszystkiego co nas otacza przez całe dalsze zycie. Dla przeważajacej wiekszości ludzi żyjacych na ziemi poród byl tak drastycznym wydarzeniem, że wymazali oni wspomnienia o nim ze swej pamięci. Każda dusza przychodząc z krainy wiecznego pokoju i miłości w momencie pojawienia sie na tej ziemi przeżywa ogromny szok. We współczesnych szpitalach dopiero zaczyna się powoli zwracać uwagę na pozafizyczne aspekty narodzin. Coraz cześciej ojcowie mają możliwość uczestniczenia przy narodzinach, zaczyna zwracać się uwagę na uczucia i komfort psychiczny matki. Coraz większą popularnością cieszą się, również w Polsce porody domowe Jednak nadal warunki w jakich przychodzą na świat nasze dzieci pozostawiają wiele do życzenia i znacznie odbiegają tego czego szuka każda dusza czyli harmonii miłości i pokoju.

Świadomy poród jest jedynym skutecznym rozwiąznianiem by zapewnić piekne i godne przyjście na świat kolejnym pokoleniom  . Czym jest świadomy poród? To po pierwsze poród aktywny,  w którym matka sama rodzi dziecko,  nie jest rodzacą. Bardzo ważną kwestia jest tu podejście samej kobiety. By móc rodzić świadomie każda mama powinna najpierw uleczyć rany z własnego porodu- powrócić do tego trudnego momentu i na nowo zanurzyć się w oceanie życia tym razem z pełną świadomością,  iż wszystko co ja otacza cały  wszechświat jest zbudowany z czystej wibracji miłości. Tylko matka, która jest w pełni przekna n  swojej godności, która czuje że jest kochna szanowana i akceptowana przez otaczający ją świat, tylko taka kobieta, która jest zupełnie pozbawina lęków i czuje się całkowicie bezpieczna w swoim otoczeniu może urodzic szczęśliwego człowieka. Każdy nawet najmniejszy podświadomy lęk matki jest odbierany przez dziecko. Istotną kwestią jest przejęcie przez rodzacą inicjatywy i pełne zaufanie do siebie. “Ja jako Kobieta posiadam odwieczną łączność z Boskim źródłem we mnie i dokładnie wiem jak zachować się podczas porodu, słucham sygnałów dobiegajacych od mojego ciała i z ufnością podążam za nimi.” – tak powino brzmieć kredo każdej świadomej matki. Jakże często jednak razygnujemy ze słuchania siebie i poddajemy sie temu co mówia nasze matki, ciotki, babki czy lekarze jako autorytety. Podstawa więć jest samoświadomość rodzącej jej dobre samopoczucie, przyjecie na siebie odpowiedzialności i pełne zaufanie do siebie.
Drugą równie istotną kwestią związną ze świadomymi narodzinami jest otoczenie. Każda matka ma prawo sama wybrać miejsce, w ktróym przyjdzie na świat dziecko. Dobrze jest zadbać by bylo to miejsce o pozytywnych wibaracjach otoczone pięknem w każdej postaci – przytulne , pełne ciepła, spokojnych i miłych widoków i dżwięków, jesli to możliwe i taki jest życzenie mamy jak najbardziej naturalne. W niezwykłym filmie Eleny Tonetti-Vladimirovej “Narodziny jakie znamy” kobiety rodzą na brzegu morza w otoczeniu  delfinów. Każda świadoma mama powinna również starannie dobrać osoby towarzyszące jej podczas porodu –  dobrze by były to osoby bliskie, w których obecności kobieta czuje sie bezpiecznie, pewnie, wspierana i  rozumiana. Autorka wspomnianego filmu odradza by przy porodzie były osoby,  z którymi przyszła mama nie czuje się zupełnie dobrze choćby to byly bliskie relacyjnie osoby np. matka rodzącej. Najważniejszy jest komfort psychiczny matki.  Wiele kobiet decyduje sie na poród w wodzie – warto zadbać o odpowiednia atmosfę bez względu na to czy będzie to wanna w łazience czy też basen w ogrodzie.
Wbrew temu czym karmiono nas od dzieciństwa i media czynia to dotej pory poród wcale nie musi być bolesny. Świadoma mama wręcz rozkoszuje się każdym oddechem i skurczem podczas porodu. Polecam sceny  filmu “Narodziny jakie znamy” gdzie ślicznie widać prawdziwą szczerą radość na twarzach rodzących mam. Przepiękne wypowiedzi  o tym jak kobiety rodząc odczuwały autentyczną jednoczesną więź z Matką Ziemią i z całym wszechświatem. Polecam równineż cudowną relację z porodu lotosowego  bardzo bliskiej mi Kobiety – Patrycji http://www.porodlotosowy.pl/Artykuly/artykuly.php?dzial=OpowiesciPorodowe&art=0 tam również więcej informacji na temat porodów rodzinnych i lotosowych w Polsce.Większośc matek intuicyjnie czuje, że najlepszą rzeczą bezpośrednio po urodzeniu dziecka jest przytulenie go do piersi mamusi, nie wiele jednak z mam zdaje sobie sprawę jak ważna jest funkcja łożyska i jak ogromnym szokiem dla małego człowieka jest natychmiastowe odcięcie pępowiny.

Dopiero zapewniając wspomniane powyżej warunki – szczęśliwa mama, piękne otoczenie i przede wszystkim atmosfera pełna miłości gdzie nikt nigdzie się nie śpieszy, miczego nie próbuje wymusić, a całe otoczenie z niekłamaną radością oczekuje na pojwienie się w świecie nowej świetlistej istoty – dajemy możlwość by poród był nadodzinami pełnego człowieka zarówno z ciała jak i z ducha.

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments