Ekologia

Ekologia to nauka i postawa społeczna. To ruchy, organizacje, spotkania, wydarzenia, akcje to wszystke działania naszego społeczeństwa majace na celu dobro naszej planety Ziemi. To wszystko co ma się przyczynić do tego aby nasza Matka Ziemia była czysta i zadowolona ze swego słodkiego ciężaru jakim jesteśmy my Ludzie.

W tym tekście chcę się skupić tylko na kilku postawach ekologicznych. Chodzi nam tu przede wszystkim o to aby być ekologicznym we własnym świecie, na własnym podwórku. Chodzi o to aby uświadomoś sobie, że to od nas zależy czy Ziemia będzie czysta i zdrowa, a życie na Niej będzie miłe i rajskie czy też będziemy się przyczyniać do Jej degeneracji.

Postawy ekologiczne w naszym codziennym życiu to:

1- Segregowanie śmieci.  Chyba każdy o tym słyszał i mam nadzieję, że każdy z nas to robi. Nawyk segregowania śmieci jest ze wszech stron korzystny. Dzieki temu śmieci są łatwiej utylizowane, wykorzystywane. Każdy z nas produkuje ogromne ilości śmieci w ciągu życia. Ich segregowanie to wielki ukłon w stronę  Ziemi i wszystkich Jej mieszkańców.

2- Oszczędzanie energii. Nie pal światła jak nie trzeba, używaj energooszczędnych żarówek. Nie zapalaj silnika w samochdzie za wcześnie. Oszczędzaj jak możesz gaz, paliwo, prąd. To jest postawa bardzo korzystna.  Oprócz tego, że zaczyna brakować tych surowców to jeszcze produkujesz ogromne ilości zanieczyszczeń, które wędrują do atmosfery i wszystkich zatruwaja. 

3- Plastikowe opakowania. Torebki, woreczki, opakowania, butelki. Wszędzie ten cholerny platik, który rozkłada się baardzo długo. Praktycznie trzeba go utylizować, bo w warunkach naturalnych jest niezwykle trudny do rozłożenia. Oporny. Używajmy jak najwięcej toreb, opakowań wielorazowego użytku. To jest bardzo ważne. Niesamowite ilość jednorazówek unoszą się na wysypiskach śmieci robiąc straszne wrażenie… Jeżeli nie będziemy o to dbali utoniemy w śmieciach.

4- Oszczędzaj jedzenie. Żyj zdrowo i jedz mniej. Wiesz, że tylko 25% z tego co jesz jest dla Ciebie a reszta jest dla lekarzy… Tak. Aż 75% z tego co jesz jest Ci nie potrzebne do życia, a tylko składa się w Twoim organiźmie i wywołuje choroby. Jedz mniej więcej się ruszaj. To też jest ekologia. Zmniejszając swoja konsumpcyjność zmniejszasz zużycie zasobów żywieniowych planety. Jeżeli nagle całe społeczeństwo zaczeło by tylko o połowę mniej jeść pomyśl tylko ile by było razy czystsze, mniej torebek, opakowań, puszek. Na prawdę nie potrzeba nam te wszystkie frykasy i obżarstwo. To jest odbijająca się czkawką sytuacja gdy na świecie panował głód i ludzie nie mieli co jeść. Teraz mamy i nie trzeba się obrzerać, teraz możemy się ruszać i działać.Teraz przejdzmy na dietę ale na dietę nie licząc kalorię tylko licząc uśmiechy i dobre chwile. Bawiąc się i tańcząc, ruszając się i śmiejąc. To najlepsza dieta. Dieta szczęśliwego człowieka.

5- Bądź cichy, wolniejszy, spokojniejszy, zwolnij swój metabolizm. wyluzuj! "A dokąd, a dokąd ten pociąg tak gna? I pędzi i pędzi…."  Dokąd lecisz? Kiedy tam będziesz? No wiedzisz…? Zwolnij, zobacz co jest obok Ciebie, zobacz co jest w Tobie. Nasza cywilizacja stawia na tempo. Na maksymalny rozwój, prędkość i bieg w sumie nie wiadomo za czym. Od jednej zachcianki do drugiej i tak w kółko. To znakomicie napędza przemysł i nabija kieszeń jednych uszczuplając kieszeń innych. To zużywa dużo zasobów Ziemi. Znów ta konsupcja i to nastawiona na maksymum. Bądź wolniejszy, cichszy. W ciszy usłyszysz Głos swojej Prawdziwej natury w hałasie i gonitwie słyszysz tylko hasła społeczeństwa, które  smagają Cię batem i  spinają ostrogami abyś szybciej będził… do nikąd. Zwolnij, to też ekologia. To Życie. I tak wszystko zmierza do Jednego.

6- Alternatywne źródła energii. To jest wielki temat i cieszymy się, że coraz bardziej robi sie na topie. Coraz łatwiej wybudować sobie przydomowy wiatrak czy zabudować na dachu system solarów przechwytująch energię słoneczą. Coraz więcej się mówi i stosuje energią cieplną z wnętrza Ziemi, energię pływów, ekologiczne domy, enegooszczędne żarówki. Wszystko co jest teraz oszczędne jest w modzie i trendy i to cieszy bardzo. Wierzę głęboko, że odkryjemy jako cywilizacja takie źródła energii, że będziemy patrzeć na te obecne z niedowierzaniem i z niesmakiem, że tyle nam napsuły dobrego powietrza i zanieczyściły tyle wód. Wielkie źróło enegii jakim jest nasze Słońce już nie długo będzie zaspokajać całą naszą potrzebę energetyczną. Już zaspokaja, bo przecież dzięki Niemu istniejemy ale już nie długo przejmiemy całą ta enegrię do świadomego wykorzytania. 

Ekologia to bardzo szerokie zagadnienie i to co tutaj napisane to tylko szczyt góry lodowej. Będziemy opisywać więcej i proszę Was, czytających abyście też dopisywali swoje teksty, ślijcie swoje artykuły zapisujcie się, mówicie co Wam gra w duszy i dajcie temu głos. Niech ta sprawa poruszy nasze serca i sumienia. Niech świadomość ekologiczna zawładnie naszymi umysłami.

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments