Ellis Potter

Miałem niewątpliwą przyjemność spotkać się i uczestniczyć w cyklu wykładów światowego lidera Chrześcijańskiego Ellisa Pottera który był teraz w Szczecinie. Dość intensywne było to spotkanie bo niedość, że udało się być na całym, potrójnym cyklu wykładów to jeszcze udało się z Nim zjeść śniadanie w wąskim gronie gdzie też udało się porozmawiać i poznać lepiej tego niezwykłego Człowieka. Przybliżył On bardzo temat Religi wschodu chrześcijańskiej społeczności. I już za to tylko należy Mu się wielki szacunek.

 

 

Jak dla mnie jest to człowiek, który obrał bardzo ciekawą misję do wykonania na Ziemi na ten czas. Uważam, że wciąż jeszcze nie jest do końca świadom swej misji ale kto jest? On jest typowym, szukającym Człowiekiem. Jego poszukiwania zaprowadziły Go aż do tego, że został Buddyjskim mnichem, którym był przez rok. Zanim jednak nim został spędził w buddyjskim klasztorze około 15 lat. Poznał dogłębnie tę kulturę i wiele jej zawdzięcza. Wyraża się z szacunkiem i uznaniem dla całości drogi buddyjskiej czy jakiejkowiek innej, choć oczywiście, chrześcijańska jest najlepsza i koniec.

 

Ellis Potter zrobił piękną syntezę buddyjskiego i chrześcijańskiego światopoglądu. Dzięki temu że to “nawrócony Buddysta” więc jest On słuchany przez Chrześcijan. To wspaniałe, że udało się przedostać do tego jednak dość hermetycznego i bardzo konserwatwynego świata Chrześcijańskiego. On to zrobił i Chwała Mu za to.

Dla wielu “zwykłych” ludzi, nie związanych z Chrześcijaństwem nie jest On autorytetem. Świadomość tego, że zabrał się za coś (Buddyzm) i zrezygnował z tego “bo Mu nie szło” nie stawia G0 wysoko w oczach niezwiązanych z Chrześcijaństwem. Jednak dla swego środowiska jest autorytetem.

Ellis nie dąży do Jedności świata. Wymyślił bardzo dobrą teorię jak działa świat ale w Jego wizji świata wciąż jest mnóstwo niewiadomych, niedomówień. Jest to wciąż religia trójwymiarowej rzeczywistości i wciąż religia, która zakłada, że jest potrzebna aby mieć kontakt z Bogiem. W nowym systemie społecznym nie będzie miejsca na słowo religia bo wszystko jest od A do Z boskie. Nie da się żyć inaczej jak z Bogiem i w Bogu. Nim działać, mówić, myśleć i Być Nim. Po prostu – JEDNOŚĆ o której Jezus Chrystus mówił “oby wszyscy byli Jedno”. Lansowany przez Pottera sposób patrzenia na świat jest jednak i tak o niebo lepszy od obecnego, starego, chrześcijańskiego światopoglądu.

Przede wszystkim zakłada, że WSZYSTKO I WSZĘDZIE JEST MODLITWĄ, JEST BOSKIE I Z BOGIEM. To piękne bo to mówi o tym o czym wyżej pisałem. Jednak na przekór temu mówi też o grzechu, winie, o tym, że coś się ze światem stało, że coś poszło nie tak, że zbłądziliśmy, że trzeba było za nas umierać. Rola jaką przepisuje Jezusowi Chrystusowi to też właśnie jedyność, nie utożsamia nas z Nim. My nie jesteśmy Braćmi Jezusa tylko grzesznikami – wiec cała śpiewka ze starego systemu religijnego. No i nie ma dążenie do wspólnego życia. Do jedności wszystkich ludzi ponad religiami. Wciąż Chrześcijaństwo jest “najmojsze” a reszta, no jakkolwiek szacunek dla nich, to jednak dobrze nie skończą… znaczy, źle skończą no bo przecież patrz piekło i niebo. Z tego też jeszcze nie wyrósł ale i tak to co robi jest genialne i jestem niezwykle Mu wdzięczny, że tak a nie inaczej prowadzi Chrześcijan. Myślę, że to kolejny krok ku temu by odrodzić się i zmartwychwstać w świadomości Chrystusowej.

Ellis ma kilka pięknych przemyśleń. Urzekł mnie tym, jak powiedział, że każdy z nas dla każdego z nas będzie nagrodą, którą Bóg szykuje w Niebie. To piękne. Powiedział też pięknie o tym, że powinniśmy się koncentrować na tym co możemy zrobić dla innych a nie patrzeć tylko na siebie. Postawić centrum siebie w innych. To jest pięknie korespondujące do tego co wyczytałem, co zostało mi objawione w Księdze Wiedzy. Właśnie chodzi o to, aby działać całkowicie altruistycznie. Aby wszelki egoizm odszedł z naszych umysłów, a zastąpił go altruizm, służba, poświęcenie – bezwarunkowa miłość. To było właśnie najlepsze w Jego naukach. Trafił mnie pięknie tym fragmentem.

Generalnie jest to bardzo miły i mądry Człowiek. Dzielny Wędrowiec i poszukiwacz Prawdy. Wierzę święcie, że Ją odnajdzie i będzie świecił nią wszędzie gdzie pójdzie. Cały świat Chrześcijański czeka na Prawdę. Niech Ellis zacznie ją rozpalać.

Z wielkim szacunkiem

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments