Ellis Potter

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

 

Mówiłem o tym, że mam dość dużo do czynienia z Chrześcijaństwem? Pisałem o tym nie raz. Temat jest dla mnie niezwykle ważny. Od małego się z nim zmagam. Począwszy od targającego za uszy – bez powodu oczywiście, księdza. Poprzez tych, którzy swą nieodpowiedzialną postawą czynili wiele złego i nie dawali złudzenia, że to jest dobre, że to może nieść w sobie coś prawdziwego. Dla mnie to była tylko organizacja, niewinnie przebrana i pod płaszczykiem dobrego ssąca całe społeczeństwo. Zły byłem na nich bardzo. Później te drogi się trochę łagodziły a to w raz z Ludźmi którzy stanęli mi na drodze. Poznałem Chrześcijan i zaczął żyć wśród Nich i już nie jestem zły. Już widzę w tym sens i światło.

 

Chrześcijaństwo jak każda religia monoteistyczna została odsłonięta dla Ziemi po to by nas edukować. Pierwsza religia Żydowska zaszczepiła nam wiedzę, ukierunkowała. Dała obietnice. Druga Chrześcijaństwo uzupełniło ją i poprzez Osobę Jezusa Chrystusa ukazała moc i siłę Boga. Nauczyła nas miłości, przebaczenia, powiedziała wiele dobrego. Trzecia – Muzułmanizm, którego najsłabiej znam zaszczepiła nam myślę świadomość totalności, wielkości Boga. Nauczyła nas posłuszeństwa. Jedyności. Nie wchodziłem głęboko w Muzułamanizm ale jeżeli rodzi fanatyków, to znaczy, że jest dość radykalna. Nie mniej wszystkie te Religie zostały zesłane z tego samego Źródła i w tym samym celu – edukować to młode społeczeństwo.

Teraz jest czas zmiany. Teraz będziemy odchodzić od tych wierzeń bo nie będą one już dłużej potrzebne. Będzie teraz czas prawdy i czas pośrednictwa między nami a Bogiem, którym tak skwapliwie religie się zajęły, już się skończył. Teraz będzie czas gdy wszystkie te religie wycisną ze swoich szeregów to co najlepsze. Rozpoznają prawdę. Odsieją dobre ziarno od kąkolu – używając porównań Biblijnych i rozpoznają Prawdę.

A Ellis Potter? To bardzo ciekawa osoba, z którą miałem przyjemność dziś rozmawiać. Jest to lider Chrześcijański, jeżdżący po całym świecie, lub europie 😉 i głoszący piękne rzeczy. Dlaczego piękne? Ten Pan był przez 15 lat w klasztorze buddyjskim i nawet przez rok mnichem przez co ma pięknie rozszerzone postrzeganie innych Religi, innych kultur. Prowadzi wykłady pod tytułem “Światopogląd wschodu i zachodu” i tym pięknie zaszczepia pogląd i życzliwą myśl na tematy innych Religi. To na prawdę niesamowite co ten człowiek robi. Fakt, że teraz jest wojującym Chrześcijaninem i raczej odradza inne systemy religijne ale to co robi “nie chcąco” jest rewelacyjne.

Poniżej wpiszę to co dziś wpisałem na blogu 

 

Powiedziałem co wiedziałem i nie było źle. Było wręcz całkiem dobrze. Trafiłem na kulturalnych ludzi, którzy wysłuchali i to z niejakim zaciekawieniem co też się tam komuś w głowie kołacze. Sprawa dość ciekawa i dziś będzie jeszcze dalsza część ale to co sam się dzięki temu dowiedziałem, na ile pytań sobie sam odpowiedziałem przygotowując się do tego spotkania było najcenniejsze. Nawet jeśli nic się nie wydarzy dalej to jestem szczerze zaskoczony ile wiedzy zostało wyłuskane. Ile zostało przekazane innego światła. A co Oni z tym zrobią? W sumie to nie moja sprawa.. jestem doręczycielem wiadomości. Moja rola jest odkrywać i powiadamiać nie wdrażać to co odkryłem. Ten zaszczyt jest dla innych.

Pan Ellis Potter to bardzo ciekawa postać wnosząca wiele, bardzo wiele do świata Chrześcijaństwa. On jest typowym poszukiwaczem Prawdy. Przeszedł wiele Dróg, zobaczył mnóstwo ścieżek, był Buddystą i skończył jako Chrześcijanin. Ponieważ uważam, że wszyscy jesteśmy Chrześcijanami – choć Ci którzy teraz oficjalnie nimi są się pewnie ze mną nie zgodzą więc twierdzę, że Ellis dotarł do mety tylko jeszcze „finischuje”.  Nie wiem zresztą jakie będą reperkusje tego co dziś powiedziałem Być może będzie jeszcze zadyma – zobaczymy w każdym razie teraz mi przez głowę przeszło, że:

1. Chrześcijanie to najszybsza Droga do Boga, do Prawdy, jednak aby z niej skorzystać trzeba się uwolnić od kilku ograniczeń.

2. Ta Droga stanie się Drogą każdego Chrześcijanina gdy odrzuci swą wiarę w swą grzeszność, winę, zło, piekło, niebo i przyjmie do wiadomość to że sam jest CHRYSTUSEM. To nie będzie takie łatwe.

3. Odkrycie tej prawdy będzie wymagało odwagi i elastyczności umysłu. Jednak jako, że jest to jedyna słuszna droga więc większość nią pójdzie. Droga do zbawienia wiedzie przez serce. Przez uwolnienie od ograniczeń, uprzedzeń, fobii, manii i pasji. To wolny i czysty, świadomy umysł.

Chrześcijaństwo czyli naśladownictwo Jezusa Chrystusa ma wejść teraz w nowy wymiar i dobrze by było aby nie odbywało się to pod płaszczykiem Chrześcijaństwa jako religii bo dla przeciętnego Żydowskiego, Muzułmańskiego czy innego umysłu będzie to bardzo trudne do przejścia. Po prostu odkryjemy jedność w naszych sercach i świadomość Chrystusowa, Umysł Buddy czy po prostu jedność z Wyższym Ja i tym samym z Absolutem zagości w każdym z nas. Każdy z nas będzie świadomym dzieckiem Boga. Jego Ręką, Nogą czy Ustami. On działa w nas i przez nas. On to Ty i Ja. On to powietrze którym oddychasz i jedzenie które jesz. Jest to też wielka Miłość, Światło i Potęga i jest też i Kobietą. Płciowość jest tylko na naszej planecie potrzebna, na tym etapie rozwoju. Zniknie gdy się wzniesiemy, gdy przestanie być obecna.

Religia rozmyje się bo przestanie być potrzebna. Nie będzie przestrzeni na religię. Religia zakłada, że jesteśmy oddzieleni od Boga i trzeba nas uczyć o Nim a tym czasem nie da się żyć bez Niego. Jesteśmy Nim i z Nim. On i My to Jedność. Tworzymy związek nierozerwalny. Religia nie jest już potrzebna. Po prostu jesteśmy.

No nic, zobaczymy co będzie dalej. Dziś dalsza część tej wyprawy.

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments