Finansowa duchowość

Pieniądze są niezbędne do normalnego życia w naszym społeczeństwie. Są tym, co trzyma w ryzach całe społeczeństwo i za razem je napędza. Ktoś, kto jest zapożyczony w banku nie będzie fikał tylko grzecznie pracuje, aby spłacić kredyt. A wszyscy obecnie zdają się gonić za pieniądzem który stał się wręcz bożkiem dla wielu i jedynym celem. Pieniądze są bardzo fajne, problem się pojawia tylko wtedy, jeżeli robi się z nich cel i sen życia. A mając dużo kasy możemy robić wiele dobrych rzeczy.

Jak już się człowiek nasyci a może i wcześniej – zależy od dojrzałości zaczyna rozglądać się dokoła i patrzeć, komu by tu zrobić dobrze. Duży może więcej. Posiadający, nasycony jest szczęśliwy i tym szczęściem zaraża. Chyba, że jest chory ze strachu i ciągle chce więcej. To od takich lepiej uciekać. Pieniądze fajnie jest mieć. I mamy je, gdy tylko jesteśmy dobrze zakorzenieni, ugruntowani w Ziemi, gdy nasza czakra podstawy jest otwarta i działa prawidłowo.  Wtedy jest to naturalny stan. Bo bogactwo i dostatek to stan umysłu i serca i jest to nasz naturalny stan. 

Jak je zdobywać, a później jak je przechowywać i rozmnażać? 

 Trzeba mieć do nich normalny stosunek, zdrowy, czyli nie bać się ich i nie pożądać ich chorobliwie. To tylko pieniądze. Nie bój się, że będziesz bogaty, przeszukaj w swojej podświadomości czy nie masz tam jakiś programów w stylu: pieniądze śmierdzą. Są brudne, bogaci to złodzieje, nikt uczciwie się nigdy nie dorobił, tylko ciężką pracą ludzie się bogacą  i wiele podobnych samoograniczających przekonań. Koniecznie je zastąp na takie które będą Cię wspierać w majętnym życiu. Coś w stylu: to miłe, dobrze i korzystnie i bezpiecznie dla mnie i dla mego otocznie i cieszę się bardzo gdy mam dużo pieniędzy, z lekką ręką wydaję i biorę. To sprawiedliwe i dobre, że jestem bogaty, majętny. Mój majątek jest w zgodzie z innymi ludźmi. Pieniądze zarabia się łatwo, miło i przyjemnie, kocham wydawać pieniążki i je zarabiać. Pieniążki to energia miłości, która tworzy wszystko. Jestem jej przekaźnikiem. Wymyślaj coś w tym stylu. Twoja podświadomość musi się przekonać, że bogactwo jest dla Ciebie ze wszech stron korzystne. Że Ty jako człowiek zasługujesz na nie, bo tak jest, bo taki jest Plan i nie posiadając pieniędzy, cierpiąc biedę i niedostatek właściwie mijasz się z tym co przeznaczył Ci Bóg. Jeżeli ją przekonasz, będziesz miał pieniążki. Otwórz się też koniecznie na swoją Nadświadomość. To Ona Ci wszystko załatwi. Nawiąż z Nią kontakt.  Przeczytaj artykuł o programach podświadomości. Nadświadomość też odszukaj. Tylko to warto zrobić.  

 

Potraktuj swe finanse jak ziarenko, które pięknie wyrośnie, gdy zasadzisz je w żyznej glebie swego serca, podlejesz wodą swojej świadomości i wystawisz na światło swej Nadświadomości. W podświadomości są i chwasty, które przeszkadzają j mu wyrosnąć i wspaniały nawóz, który doskonale wspomoże ten rozkwit. Jeżeli tak zrobisz już możesz świętować obfite plony. Nadświadomość to ogrodnik, serce to gleba, świadomość to woda, podświadomość to nawóz lub chwasty a Ty jesteś żniwiarzem. Zawsze tak jest, w każdym aspekcie życia. Zapamiętaj ten bardzo uproszczony schemat i przede wszystkim oczyść glebę, otwórz ją na światło i nawiąż kontakt z Nadświadomością. Ona Cię poprowadzi.

 

Zasada jest taka, że pieniądze muszą być w płynności, w ruchu. Tak samo jak krew w żywym organizmie, jeżeli zdrowo krążą to przynoszą pożytek każdej części tego obiegu. Jeżeli masz zdrowy stosunek do wydawania to masz zdrowy też stosunek do zarabiania. Lekko dajesz, lekko bierzesz. Skąpe serce doznaje swej skąpości. Jeżeli masz hojne i kochające serce to sukces jest kwestią czasu, i to nie tylko finansowy.  Kochające serce i świadomy umysł sprawią, że odniesiesz sukces w każdej sferze swego życia. Jeżeli odnosisz sukces tylko w jednej dziedzinie to nie oszukuj się. Przegrywasz w każdej. Ale wracamy do pieniążków. Jak je zdobywać?

Sposobów jest wiele. Kwestia tego jak bardzo pragniesz , aby mieć ich dużo? Czy tylko marzysz o tym, aby je mieć czy też robisz coś, aby te marzenia zrealizować? Czy pragniesz na jakiś konkretny cel czy tak po prostu bo wszyscy tak chcą? Wizja celu znakomicie dopinguje i dodaje sił. Ustal sobie obraz swojej finansowej przyszłości, oznacz go datą, wyznacz, pośrednie etapy i do dzieła.  Sukces jest o wyciągnięcie ręki. O świadome wyciągnięcie ręki, o oddech ulgi i westchnienie zrozumienia. Sukcesem może być to, że łapiesz pracę w sklepie na rogu jak i zarobienie miliona na giełdzie. Sukcesem niech będzie dla Ciebie każdy przeżyty dzień, który coraz bardziej rozjaśnia Ci w głowie morki, i sprawia, że spokojniej oddychasz… a wtedy może się okazać, że sukces to… piękna chwila na letniej łące z Twą drugą połową lub w Świadomość, byciu obecnym Tu i Teraz. Sukces. To wielka marchewka za którą wszyscy gonią. Po drugiej stronie grozi nam straszna porażka. A tym czasem i jedno i drugie może być i tym i tym. I takie będzie jeżeli właśnie nie będziesz żyć świadomie.  Jeżeli będziesz za nimi gonił. Relax… Take it easy… 😉

No dobra. Wracamy do zarabiania!

Masz prace na etacie. Plusy są takie, że masz stały i regularny dopływ gotówki na Twoje potrzeby. To teoria, bo zazwyczaj potrzeby są znacznie większe niż dopływy tej gotówki, ale praca na etacie to bezpieczeństwo i wygoda (dobra praca oczywiście). Sprzedajesz swój czas i swoje umiejętności komuś, kto lepiej potrafi je wykorzystać. W zamian masz spokój. No chyba, że boisz się o swoją pracę, boisz się, że Cię szef zwolni albo, że sobie nie poradzisz albo masz kiepskich współpracowników. Czasem niestety się tak zdarza. Praca na etacie jest najpopularniejsza w Polsce. I dobra praca to szczyt marzeń dla wielu ludzi. Ludzie edukują się i inwestują ogromne pieniądze w siebie, aby później się sprzedać i pracować dla kogoś. Trochę to brzmi dziwnie ale nie jest złe. Po prostu, masz pracę, która Ci zapewnia środki do życia a po niej zajmujesz się tym co kochasz… Zresztą, gdzieś trzeba to doświadczenie zdobyć, aby później własną działalność założyć.  Minusem pracy na etacie jest całkowita zależność i tylko jedno źródło utrzymania. Gdy z jakiś powodów to źródło wysycha człowiek zostaje na lodzie. Dobrze jest mieć wiele mniejszych źródełek.

Praca we własnej firmie.  To też piękny sposób zdobywania pieniędzy. Tylko, że praca we własnej firmie to już styl życia. Praca ta angażuje daleko bardziej niż praca etatowa. Jest bardziej wymagająca i rozwijająca. Obarczona też jest wielkim wysiłkiem i ryzykiem, ale jeżeli się powiedzie prowadzi zazwyczaj do niezależności finansowej. Praca ta daje wielkie możliwości odkrycia siebie i samopoznania.
Jak każdą inną formę zarabiania idealnym jest jeżeli kochasz to co robisz. Jak kochasz to teoretycznie sukces zapewniony. Prowadzenie własnej działalności to jest to. Konieczny jest do tego odpowiedni stan umysłu, hart ducha, pewna lotność i spryt. Obecnie coraz więcej ludzi przekonuje się na szczęście, że dobra firma to uczciwa firma i firmy oszuści wykładają się. Masz czyste i waleczne serce? Działaj na rynku finansowym. Bądź aniołem biznesu.  

Praca nie równa się posiadanie pieniędzy. Można nie pracować, a mieć pieniążki. Można pracować całymi dniami i ich nie mieć. Oczywiście trzeba podjąć pewne działania, aby je zdobyć, ale nie jest tak, że tylko etat = pieniądze. Istnieje wiele sposobów  zdobywania pieniążków  i etat wcale nie jest najszybszym i najłatwiejszym. Idziesz do pracy na 8 godzin, ktoś Ci każe coś zrobić. Nie musisz się wysilać, robisz swoje i masz z tego kasę. Chyba, że pracujesz dla kogoś na kierowniczym stanowisku i kierujesz zespołem ludzi. Wtedy wytężasz swoja głowę i dajesz z siebie wszystko i do póki jesteś wydajny i przynosisz Twojej firmie korzyści jesteś cenionym pracownikiem. Gorzej jak się wypalisz albo po prostu zmęczysz… Dlatego dobrze jest za wczasu pomyśleć o innych źródłach dochodu, a do tego najlepsze by były dochody pasywne. Trochę w czarnych barwach jest to przedstawione.  Teraz wiele firm tworzy bardzo dobre warunki pracy i dba bardzo o swoich pracowników traktując ich jak rodzinę. To też dobry znak czasów.

Dochód pasywny to taki, który spływa do Ciebie, co jakiś czas w wyniku raz wykonanej pracy. Taki dochód jest rewelacyjny, bo nie angażuje Cię. Nie musisz, co miesiąc wykonywać tej samej pracy, aby do Ciebie przyszedł, tylko możesz się skupić na czymś innym. Takim dochodem będzie na przykład dochód ze sprzedaży, ebooka, dochód dzięki dobrze napisanej stronie WWW, która sprzedaje jakiś produkt sama. Nie musisz jej doglądać, bo tak ją ustawiłeś, że wszystko się dzieje automatycznie. Ty wypoczywasz, a strona zarabia. 

Takim dochodem będzie program partnerski na przykład mBanku czy Złotych Myśli . Programy Partnerskie to ostatnio szał w Polsce. Jest to sposób na zarabianie wraz z innymi wielkimi firmami na rynku. Korzystając z programu partnerskiego podpisujesz umowę z firmą, która to prowadzi na przykład ESCpartners i generujesz sprzedaż ich towarów – w tym przypadku książek, prezentów i innych. Za każdy sprzedany dzięki Twojej pracy egzemplarz dostajesz jakiś procent. Dodatkowo dzięki temu, że każdy, kto się zapiszę do tego programu dzięki Tobie, pracuje w Twojej grupie, Ty masz dodatkowy procent od tego, co on wygeneruje, to dodatkowe dochody, które są pasywnym zarobkiem. Wszyscy wygrywają. Oczywiście samo się nie zrobi. Na dochód pasywny trzeba cierpliwie popracować i trochę poczekać, ale na pewno się kiedyś zwróci i przyniesie zarobek, a do tego ten rodzaj mnie osobiście cieszący najbardziej – pasywny. Aby skorzystać z programu partnerskiego wybierz, który Ci najbardziej odpowiada, który jest zbliżony do profilu Twej działalności i działaj.

Poniżej kilka wybranych programów:

ESCpartners – program orkiestra. Rejestrując się w tym jednym programie masz możliwość skorzystania z kilku ich podprogramów. Księgarnia, sklep z prezentami, z prezerwatywami, ze sprzętem komputerowym. Bardzo dobry program.

ProPartner – jeszcze większa orkiestra.  Program oferuje możliwość współpracy z jeszcze większą ilością programów partnerskich. Stale zwiększana oferta i profesjonalizm.

Program partnersk mBanku i mBank jako taki, bo jest najlepszym bankiem na rynku polskim. Posiada najlepszą ofertę i wiele nowoczesnych produktów finansowych. Super Market Funduszy Inwestycyjnych i eMakler są bardzo wygodne i bezpieczne. Jeżeli myślisz o tym, aby sprawnie się poruszać w świecie internetowym to ta oferta jest dla Ciebie. Do tego całkowity brak kosztów bije całą konkurencję na głowę. 

Bardzo znanym jest też program partnerski Złotych Myśli. Mają na prawdę rewelacyjny program partnerski i towar pierwszej klasy. Są dynamicznie rozwijającym się zespołem młodych ludzi i wielka przyszłość przed nimi.  Ebooki z ich wydawnictwa znajdziesz na głównej stronie Drogowskazu.

Więcej programów partnerskich znajdziesz na tej stronie

 Grę na giełdzie zostawiam dla wyczynowców. Jeżeli się czujesz w tym dobry to tu Cię czeka najszybsza kariera, ale też i największe ryzyko. Ja się na tym nie znam i nie wypowiadam się na ten temat. To co tu napisane to efekt moich doświadczeń raczej większych chęci niż korzyści finansowych. Jeżeli myślisz o giełdzie zdobądź rzetelną wiedzę. Na przykład znajdziesz ją w serwisie Artelis . 

Dobrym pomysłem na zdobycie finansowej niezależności jest stworzenie popularnej strony internetowej. Posiadając taką jesteś właściwie ustawiony w życiu. To dzięki niej możesz współpracować z programami partnerskimi, to na niej możesz propagować własną twórczość i działalność. To dzięki stronie internetowej zdobywasz świat, że tak się wyrażę. Ale do pracy w programach partnerskich nie musisz koniecznie prowadzić stronę WWW. Wystarczy, że jesteś użytkownikiem Internetu, piszesz maile, czatujesz. Mam znajomości i kontakty.

Generalnie stan Twojego konta zależy od stanu Twego umysłu. Jeżeli masz w głowie biedę to wszędzie ją będziesz miał. Jeżeli ustawisz odpowiednio swoje zapatrywania na życie, poprzesz je odpowiednią samooceną to reszta przyjdzie sama. Pojawi się  i dyscyplina i praca i efekty będą się pchać do Ciebie. Świat jest obfitością i dla wszystkich nas starczy tej obfitości z nawiązką. Tylko upomnijmy się o to i zacznijmy tego wypatrywać.

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments