Narzędzia i wiedza

Jest parę dobrych narzędzi, które pomagają bardzo iść do przodu i świadomie patrzyć na życie, czyli na siebie. Życie, tu, na Ziemi sprowadza się w sumie do tego by się poznać. Dopiero jak nastąpi samorozpoznanie będziemy mogli iść dalej i robić coś innego. Będziemy mogli być i robić to, co chcemy, a nie to, do czego jesteśmy zmuszeni przez wewnętrzne i zewnętrzne zależności. Dopiero pełne uświadomienie sobie tego Kim się Jest sprawi, że naprawę zaczniesz żyć.

Jednym z narzędzi, które bardzo lubię jest Kalendarz Majów. Jak dla mnie to, co robi wydawnictwo Pulsar i Pani Kotwicka jest bardzo, ale to bardzo pomocne i inspirujące. Warto zdecydowanie zapoznać się z tym systemem. Innym narzędziem jest na przykład medytacja, choć to już można potraktować nie, jako narzędzie tylko, jako stan umysłu. Właściwie to do tego zmierzamy. Ale póki, co traktujemy to, jako narzędzie, to samo robimy z modlitwą, czy każdą inną praktyką, która nas budzi, czyli mocniej osadza w świadomości tego, czym się jest. Każda praktyka wykonywana z tą intencją jest dobra. Ba! Każda czynność, którą wykonujemy w ciągu dnia, każda myśl i każde słowo wypowiadane z tą świadomością, że to jest dla naszego dalszego rozwoju, dla naszego najwyższego dobra robi wspaniałą robotę. Bardzo ułatwiające jest to, że tak naprawdę jest.

 

Omówię tu z grubsza Kalendarz Majów, jako jedno z lepszych narzędzi. Przekazuje on mnóstwo wiedzy, która później użyta w medytacji czy modlitwie może przyprawić wręcz o błyskawiczny wzrost świadomości.

W kalendarzu Majów jest przekazywana wspaniała i wyzwalająca wiedza. Jest to kalendarz nie taki zwykły czasomierz jak to na ogół się pojmuje wszelkiego rodzaju kalendarze, ale jest to można powiedzieć energetyczna mapa świata, życia, człowieka, Kosmosu – Ciebie. Kalendarz Majów mówi o tym, że w każdej chwili, na każdego z nas i na wszystko działa Energia Kosmiczna, która tworząc światy stworzyła i nas. I że ta Energia dąży do tego abyśmy się w Niej świadomie obudzili. Abyśmy odkryli Prawdę o nas, o świecie, o tym jak jest na prawdę.

Kalendarz jest dość skomplikowany i swobodą z nim pracę trzeba będzie podbudować sporym okresem nauki, ale warto! Podstawowymi jego jednostkami są Kiny dnia (widoczne na głównej stronie Drogowskazu) Składają się one z tonu stwórczego, których jest 13 i z pieczęci solarnej, których jest 20. Razem tworzą wysokooktanową mieszankę energii, światła, która działa na nas i zgodnie z indywidualnym wzorcem każdego z nas rezonuje tworząc coraz doskonalszy wzór i pomagając nam się odkryć. Poznać.

Energie te wpadają na nas i nas "ociosują" z tego, co nie jest zgodne z Boskim porządkiem, z czystą świadomością Boską i dlatego czasem może boleć. Tak właściwie to czasem nie boli;), zwłaszcza na początku, ale później jest już przepięknie i świetliście. Oczywiście jest to tylko narzędzie, ale jest to potężne narzędzie i ma w sobie ogromny potencjał zmian. Naprawdę gorąco zachęcam do korzystania z kalendarza Majów. Wiedzę o nim znajdziecie na stronach wydawnictwa Pulsar.

Do pracy z kalendarzem jest potrzebny zestaw dwóch książek – przewodnika i klucza do kalendarza. Dodatkowo dobrze zaopatrzyć się w metrykę kosmiczną, osobisty kalendarz 13 księżyców i ja osobiście używam Wyroczni Majów, która jest według mnie genialna.

Więcej informacji znajdziesz na stronach wydawnictwa Pulsar . Jeżeli myślisz o świadomym życiu i poważnie traktujesz to, co robisz tu na Ziemi lektura i zaznajomienie się z kalendarzem Majów będzie dla Ciebie niezwykle pomocne. Dla mnie jest on niezwykle cenną pomocą i źródłem inspiracji. Kalendarz Majów, jaki wyrocznia Majów służą do nawiązania kontaktu z potężnymi Siłami Kosmosu. Służą Najwyższemu Dobru. To wszystko to Miłość i przeróżne Jej formy Manifestacji.

Innym narzędziem mogą być na przykład Karty Anielskie .  Choć świadomość ludzka w obecnych czasach bardzo zdewaluowała pojęcie Anioł, degradując go do jakiegoś bobasa ze skrzydełkami, który skacze po chmurkach i pyka nas strzałkami albo jakiś inny słodziuchny bobasek. Ale Anioły to potężne Istoty, które żywo są zainteresowane naszym wzrostem, naszym przebudzeniem i prowadzą nas do tego wszystkimi sposobami. Każdy z nas na pewno słyszał o Aniele stróżu, osobistym strażniku, pomocniku w trudnych chwilach, ale większość z nas zapewne patrzy na to, jak na bajki dla grzecznych dzieci i tym samym odcina się od tego wielkiego Źródła siły i inspiracji. Sam tak jeszcze nie dawno myślałem 😉 Dzięki Kartom Anielskim nawiążesz bliższy kontakt ze swoją osobistą Grupą Anielską, bo okazuje się, że jest ich kilku, a całe siły Światła to po prostu… Morze Światła, Ocean, Wszechświat. To my jesteśmy zacofane „ciemniaki” (bardzo pasuje to określenie), a Oni wszyscy próbują nas obudzić i ustawić jak należy nasze samo postrzeganie.

Wszystkie te narzędzia służą jednemu celowi – przebudzeniu naszej świadomości Kosmicznej. Służą naszemu samopoznaniu, rozwojowi i lepszemu życiu – świadomemu życiu. Całe nasze życie po to jest i wszystko, co w nim robimy powinno być prześwietlone właśnie tą intencją, tym dążeniem, aby się poznać, obudzić. Wtedy odkryjemy prawdę o osobie, odkryjemy swe Chrystusowe Oblicze i nasze Dziedzictwo stanie się naszym DOŚWIADCZALNYM FAKTEM. Czyli wszystko powróci do swego pierwotnego stanu. Obudzimy się w przeogromnym oceanie świadomości i miłości – Światło Chrystusowe nas zaleje i będziemy Jedno z Nim.

Inne narzędzia? O medytacji i modlitwie przeczytasz tu . O tym by zmienić swe priorytety i oczyścić swą podświadomość. Tak abyś żył świadomie w tu i teraz, aby żadne nieświadome programy nie powodowały Tobą przeczytaj w artykułach o podświadomości. Szukaj wiedzy , bądź otwarty na zmiany, na najwyższe dobro swoje i innych. Przede wszystkim otwartość i chęć. Jak to będzie to będą się pojawiać i okoliczności i ludzie. Wszystko Ci sprzyja, tak czy owak pytanie jest tylko takie czy idziesz z tym świadomie czy nie…, jeżeli idziesz nieświadomie to życie boli, jest niezrozumiałe i bezsensu a jeżeli wpuścisz do swego życia świadomość WYŻSZEJ PRAWDY, która za tym wszystkim stoi i która tym wszystkim rządzi i na dodatek, którą Ty sam jesteś to już będzie wszystko jasne. Jesteś skazany na sukces. 🙂

Pozdrawiam serdecznie.

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments