Nasze czakry

Czakry to centra energetyczne w ciele człowieka, ale nie tylko u człowieka. Każda istota żyjąca ma czakry i każdy przedmiot też posiada takie centrum. To, dlatego, że żyjemy w świecie energii i wszystko jest jej przejawem. To zagęszczona energia jest naszym ciałem i jej zagęszczone formy są wszystkim, co widzimy wkoło.

Nasze czakry i generalnie nasza wiedza o świecie, życiu i o nas samych jest strasznie, ale to strasznie bardzo zacofana i jesteśmy bardzo niedoinformowani jak to wszystko jest, działa i po co. Żyjemy tak bezwładnie, bez planu, wizji i idei, że aż och. Nasze czakry działają w jakimś małym procencie swej mocy i tak samo my działamy.  

Nasze czakry odpowiadają za nasz związek ze światem, otoczeniem. Odzwierciedlają naszą świadomość rzeczywistości. Gdy działają niewłaściwie to źle się mamy, chorujemy, jesteśmy ospali, wystraszeni. źli, bez wiary, siły i radości. W obszarach w naszym ciele, w których brak jest dostarczanej przez dysfunkcyjną czarkę energii pojawia się wcześniej lub później choroba. Bez nawadniającej energii dany obszar umiera. Jeżeli jeden obszar to i całe ciało. Jesteśmy wszak jednością.

Nasze czakry są w potencjale potężne. Właściwie traktowane mogą się przemienić w tak wielkie generatory mocy, że umożliwią nam na przykład lewitację, telepatię, kreację rzeczywistości – czyli świadome formowanie energii w dowolną formę i inne wspaniałe rzeczy. Słyszałem o człowieku, który w latach wojennych i powojennych miał tak rozbudzoną czakrę serca, że wyglądała ona – dla tych, co mogli postrzegać ponad zmysłowo, jak dysza samolotu odrzutowego. Człowiek ten uzdrawiał ludzi i to robił to na masową skalę. Podobno uzdrawiał stadionami ludzi. Wielka jest siła miłości i rozbudzonego serca i świadomości ludzkiej.

Nasze czakry trzeba oczyścić i pobudzić do działania. Jeżeli się wejdzie we współpracę z nimi zacznie się nasze życie. Czakra korzenia na przykład będąca naszym uziemieniem odpowiada za nasz stosunek do społeczeństwa i do Matki Ziemi. O ile ze społeczeństwem dość wielu sobie dobrze radzi na przykład ogarniając aspektem finansowym rzeczywistość o tyle, jeżeli chodzi o Ziemię to jest gorzej. Przy ogarnięciu społeczeństwa pojawia się moc grupy, danego związku, z którym się identyfikujemy, czyli nie będziemy mocniejsi niż on i będziemy czerpać z jego siły. Będziemy się z nim identyfikować i razy w jego kierunku będziemy bardzo osobiście odbierać. Ale to nie prowadzi do prawdziwej mocy, siły. Prawdziwa siła tej czakry jest ukryta w naszym stosunku do Ziemi. Jeżeli nawiążemy świadomy z Nią kontakt to nasza świadomość planetarna rozkwitnie. Moc i siła płynąca właśnie ze związku z Ziemią i całą ludzką cywilizacją będzie przeogromna. To nie chodzi właśnie o moc, o której jak myślą egoiści to mają podniecający dreszczyk. Jest to moc ogólna, taka sama dla wszystkich. Jest to cudowne połączenie, świadomość jedność, świętej komunii wszystkich ludzi i wszystkiego, co jest na Ziemi i czym Ziemia jest, na przykład minerały i zwierzęta. Taka świadomość dopiero prowadzi do prawdziwego rozkwitu naszej pierwszej czakry. 

Im dłużej się nad nią zastanawiam tym bardziej mnie ona pasjonuje.  W niej drzemie tajemnicza siła Kundalini. Jest to siła połączonych i zharmonizowanych dwóch aspektów: męskiego i żeńskiego, które jeżeli zostaną zrównoważone i świadomie pobudzone do wzrostu wywołują PODOBNO, bo nie wiem niestety, ciekawe efekty, na przykład oświecenie. Chodzi o to, że energia Kundalini wznosząc się wzdłuż kręgosłupa pobudza i aktywuje wszystkie główne czakramy naszego ciała aż tryska czakrą korony, która jest na czubku głowy. Wtedy następuje oświecenie. Pełny rozkwit człowieczeństwa, człowieka. Pełne urzeczywistnienie swego Boskiego Ja. Czyli naszej prawdziwej natury. 

 Reasumując. Mamy 7 głównych ośrodków energetycznych w naszym ciele. Są one umiejscowione wzdłuż kręgosłupa i idąc od dołu odpowiadają jakby za kolejne wtajemniczenia człowieka. Są to: wspomniana czakra korzenia, czakra seksu-związków, czakra umysłu, czakra serca, czakra komunikacji, czakra mocy i czakra Uniwersum, nasz łącznik z Bogiem. Jeżeli je wszystkie rozpoznasz i zharmonizujesz to jesteś w Domu. 

Jak to robić? Przede wszystkim wiedz, że są. Wiedz o tym i staraj się je poznać i z nimi współpracować. Oczyścić je i zharmonizować. Zdobywaj wiedzę o tym i proś Prowadzenie i opiekę. Wiedz, że Twój sukces jest sukcesem wszystkich, bo każdy skorzysta z Twego Oświeconego Życia. To najpiękniejszy dar, jaki możesz dać innym – swoją miłość, a tym jest oświecenie.

Pozdrawiam serdecznie 

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments