Nie krytykuj

Nie krytykuj, bo robisz innym i sobie źle. Bo sprawiasz, że to co krytykujesz staje się Twoim doświadczeniem. Widząc coś w innych ludziach sprawiasz, że to samo Ciebie dotyka. Im bardziej jesteś na coś emocjonalnie nastawiona tym silniej Ciebie to dotyka. Spójrz na walczących przeciwko wojnie – walczą. Spójrz co się dzieje gdy boisz się, by czegoś nie zrobić… oczywiście wywołujesz to i staje się to Twoim doświadczeniem. Zobacz na to co się dzieje gdy krytykujesz kogoś ze swego otoczenia, rzucasz oskarżenia i po pewnym czasie sama zaczynasz przypominać obiekt swej krytyki. Dzieje się tak, bo wszystko na co patrzymy, na czym koncentrujemy naszą uwagę wchodzi do naszego świata i nas wzbogaca. Staje się nami. Robisz komuś krzywdę krytykując go ale i robisz wielką krzywdę samej sobie.

 

Koncentruj się na czystości, na dobrych cechach które dostrzegasz w innych ludziach. Jeżeli je dostrzegasz, to bardzo dobrze, bo to oznacza, że dostrzegasz je też w sobie. Tak naprawdę, to nie zobaczysz w nikim nic czego nie mozesz odkryć w sobie. Spójrz na świat i na ludzi, którzy Cię otaczają. To cała Ty. Jeżeli widzisz w swym świecie pięknych ludzi, mądrych, radosnych, szczęśliwych to Ty też taka jesteś, nawet jeśli chwilowo targają Cię jakieś niesprzyjające emocje. Jeżeli dostrzegasz piękno w Twym świecie, jeżeli widzisz radość w nim pokój, obfitość, to gratulację, bo taka jesteś i na pewno będziesz to przejawiać. 

 Jeżeli nie jest tak różowo? (Widzę świat w różowych barwach… jakie to piękne – róż to kolor miłości… nic dodać nic ująć. Odnoszę nieodparte wrażenie, że kiedyś ludzie byli mądrzejsi…;)) Jeżeli nie jest tak różowo to i tak powstrzymaj się od krytykowania… Jeżeli wszystko Cię wkurnia, wszystko wywołuje grymas złości na Twej twarzy, to… najprościej odwrócić uwagę od irytującego tematu, osoby. Nie pozwalać aby złość wywołana tym zadrzeniem wchodziła w nas i nas zaburzała. Jeżeli masz wystarczająco dużo wiary, to poproś swego Anioła, swe Wyższe Ja o to aby zabrał, tę rzecz, aby ukazał Ci jej dobre strony. W każdym zdarzeniu, w każdym człowieku jest jakaś iskra dobra, która chce do nas dotrzeć, po to się to wszystko wydarza, aby nam przekazać wiadomość, abyśmy sie czegoś nauczyli. Widząc o tym łatwiej Ci będzie niekrytykować a raczej właśnie poszukać doskonałości w czymś lub kimś.

Zapamiętaj. KRYTYKA JEST SZKODLIWA dla każdej strony, ale to Ty jesteś najważniejsza w swoim świecie, więc dbaj o to aby nie krytykować i nie wpuszczać do swego świata złych myśli. 

Koncentruj się na dobrych, budujących aspektach. Szukaj dobrego we wszystkim. Wiedz, że wszystko jest ze swej natury dobre i powołane do tego by czynić dobrze. Każdy z nas żyje na tej planecie i gra w grze zwanej przypomnienie. Uczymy się tu doświadczać dobrego i złego i wszyscy jesteśmy takimi samimi stworzeniami. Jesteśmy Dziećmi Miłości, naszą Naturą Jest Miłość i Światło. Jesteśmy Energią w Świecie Energii i to co nam się na co dzień przydarza jakkolwiek może być trudne, to na pewno służy naszemu zwrostowi. Widać takiej lekcji nam od życia trzeba i takiej doświadczamy. Nie krytyku. Bądź wdzięczna, bądź ciekawa, ufna, radosna, otwarta, spokojna, pełna wyrozumiałości, ciepła i życzliwości. To jest Twoje prawdziwe Ja. Prawdziwa Twarz. Tego wypatruj w innych. Jak to zobaczysz, możesz świętować, bo właśnie zobaczyłaś się w lustrze. 🙂

Pozdrawiam serdecznie 🙂 

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments