Nów Księżyca { New Moon }

Obecnie panuje u nas Nów. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z wpływu Księżyca na nasze życie. A pomyślmy przez chwilkę- skoro jest on w stanie kierować morzami i oceanami- ich odpływami i przypływami, to co dopiero z ludzkim organizmem, który składa się z ponad 90% z wody?

 

Nów generalnie jest to pora, kiedy ta widoczna na ziemi strona Księżyca jest w ogóle nie oświetlona przez słońce, przez co pozostaje on dla nas w ten czas całkowicie niewidoczny. Jest na około niego co najwyżej mgiełka. Na obrazku poniżej Nów można rozpoznac pod pozycją numer 1.Nów oznacza zakończenie starego cyklu, pewnego etapu i rozpoczęcie czegoś nowego. Nów jest kwadrą równie silną jak pełnia. Kiedy Księżyc znajdzie się w nowiu, jeszcze bardziej intensyfikuje się jego pozytywny wpływ na zdrowie, który zaznaczył się już w drugiej kwadrze. To czas, kiedy wszystko musi się udać. To najbardziej pomyślny okres zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Każde najmniejsze skaleczenie goi się w tym czasie błyskawicznie, organizm jest odporny na infekcje i urazy, ponieważ wzrasta wyczucie instynktu samozachowawczego. Dzięki temu bezwiednie wybieramy to, co najlepsze, jeśli chodzi o dietę, styl życia, a nawet życiowego partnera.

 


Wzmaga się apetyt na warzywa i owoce oraz rośnie niechęć do nabiału i mięsa. Jest to zatem idealny okres dla oczyszczenia się i wyruszenia z odnowioną energią w dalszą drogę. Kiedy księżyc jest w Nowiu nie ciągnie też nas do używek typu alkohol, kofeina, nikotyna, a nawet do słodyczy. Jeżeli ktoś korzysta z nich nałogowo, w tym czasie zdecydowanie łatwiej będzie mu je rzucic. Używki poprawiają nastrój i pomagają zasnąć, a nów sprzyja szybkiemu zapadaniu w sen. Organizm po takiej nocy jest bardziej zrelaksowany, wypoczęty, nie potrzebuje więc używek i słodyczy w takich ilościach, jak w czasie pełni. A skoro zwiększa się też nasza podatnośc na sennośc, to też jeżeli ktoś ma taką możliwośc, najlepiej spędzic ten dzień z książką na kanapie popijając jakąś herbatkę. Dzięki temu, kiedy rozpocznie się nowy cykl lunarny, organizm będzie zrelaksowany i gotowy, by ponownie odbyć swoją odwieczną podróż w księżycowym blasku.

 

Podczas nowiu i pełni zmienia się poziom płynów w organizmie. Wytwarza się więcej serotoniny, która przyspiesza rytm serca i powoduje wzrost ciśnienia krwi. Ulega zmianie równowaga chemiczna w ciele. W atmosferze powstaje większa ilość dodatnich jonów, co staje się przyczyną wielu zmian w naszym zachowaniu, a nawet zaburzeń w funkcjonowaniu.

W tym czasie wzrasta napięcie elektryczne w ciele. Stajemy się bardziej nerwowi, szybciej ulegamy stresom. Śpiąc przeżywamy intensywniejsze marzenia senne. Zwiększa się też nasza aktywność seksualna. U wielu osób wzrasta płodność. Rodzi się więcej dzieci, szczególnie podczas pełni. Niebezpieczne stają się wszelkie krwawienia, gdyż grożą krwotokami. Powinniśmy więc unikać w tym okresie operacji. Jeśli ktoś choruje na astmę lub epilepsję, to narażony jest teraz na ataki. U osób z zaburzeniami psychicznymi występuje zaostrzenie się dolegliwości. Ogólnie rośnie poziom agresji, co ma wyraz w ilości przestępstw popełnionych podczas nowiu, a szczególnie w pełni. Jak wiemy organizm oczyszczając się sprawia że na początku lubi delikatnie zabolec głowa i wzrasta nasze rozdrażnienie, warto więc świadomie się przestawic na taką ewentualnośc i jak najbardziej zminimalizowac ten wpływ na nasze samopoczucie. Pomocnym może być fakt, że to własnie w czasie Nowiu należy podejmowac jakieś decyzje, rozpoczynac nowe rzeczy, obierac nowy kurs. Jest to bardzo pozytywny czas.

Mój znajomy usłyszawszy o tym wszystkim od razu zaoponował, że on dzisiaj pierwsze co zrobił jak udało się mu zczołgac z łóżka to było zapalenie papierosa i wypicie kawy… Nie twierdzę, że Księżyc rozwiąże za nas wszystkie sprawy. Zwłaszcza, jeżeli ktoś totalnie rozreguluje swój organizm, zaburzy mu rytm dobowy, nie dostarcza odpowiedniej ilości snu i wartości odżywczysz. Trzeba się otworzyc na energię, dostosowac swój rytm biologiczny do natury i faz księżyca. To również on wyznacza kobiece cykle menstruacyjne, a jednak wiele kobiet żyje na przekór naturalnemu rytmowi i ma dylematy, dlaczego jej okres jest nieregularny jak u nastolatki;-)

 

Pozdrawiam Was przyjaciele,

Wojowniczka Światła

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments