Pasja

Ważna i to bardzo jest pasja w naszym życiu. Coś co sprawia, że jak się to wykonuje to serce rośnie, uśmiech się pojawia i endorfiny uszami płyną. Bez tego życie jest montonną ucieczką przed samym sobą. Ważne jest to i to bardzo. Dla mnie takim czymś jest moje pisanie. Moja strona – Drogowskaz, choć może nie zawsze mi horomny szczęścia po plecach spywają ale jak by jej nie było to bym był bardzo nieszczęśliwy. Pozwala mi się wyrazić i określić. Do póki nie wystawimy na światło dzienne tego co nam w sercu gra, co nam w głowie siedzi, do póty nie zrobimy miejsca na nic nowego. Brak ekspersji na zewnątrz tego co wewnątrz wytwarza blokadę, zastuj w efekcie frustrację. Prosta droga do zatracenia. Do dzieła ludzie Kochani! Twórzym coś! Cokolwiek!

Nie chodzi o to aby to coś było oglądane, przez tysiące czy miliony – nikt nie musi o tym wiedzieć. To jest tylko i wyłąćznie dla Ciebie! Dla Twego dobra, dla zdrowia psychicznego. Jesteśmy stworzeniami twórczymi – to nasza natura mówi nam abyśmy coś działali, abyśmy stawali się coraz lepszymi, uczyli się nowych rzeczy i stawali się coraz bardziej świadomi siebie samych, swych możliwości i talentów.

Jeżeli nie rozwijasz niczego to umierasz. Nie dajesz sobie żadnych szans. Zatykasz ten strumień twórczości który w Tobie płynie i sprawiasz, że wysycha. Fakt, nie każdy jest Michałem Aniołem ale każdy z nas jest CZŁOWIEKIEM, tak jak On i każdy z nas dzierży w ręku jakiś talent, cokolwiek. Może to być pisanie, może to być mowienie, opowiadanie dowcipów, skoki na bungi, jazda na rowerze, malowanie, śpiewanie, rysowanie, organizowanie, machanie uszami, pstrykanie palcami. Nie ważne co to jest! Ważne abyś Ty to ogarnął, docenił i pokochał. Znajdź to i zajmij się tym. Zapewne jest to pierwszy krok. Zapewniam Cię, że jest to pierwszy krok i jeżeli zaczniesz iść to odnajdziesz inne talenty. 

Naszym największym problemem jest to, że nie wyruszamy w drogę! Nie chcemy iść, bo myślimy, że nie potrafimy, że nie ma po co iść, że inni zrobią to lepiej itd… zatapiamy się w naszej bierności i … umieramy…  Nie musi tak być! Wystarczy odrobina zainteresowania, odrobina chęci odkrycia swego talentu, swej pasji. Ona na pewno jest! Tylko u niektórych jest głębiej schowana pod kompleksami i niedowartościowaniem a u innych tryska, ale jej istota jest u każdego z nas taka sama. Tak, tak… to samo źródło pasji biło w sercu Michała Anioła co i w Twoim, moim czy czyim kolwiek. Wszyscy możemy i powinniśmy tworzyć. Dla samej radości tworzenia.

Otwórz się na radość działania, niech pasja spłynie na Ciebie, Odnajdź to co lubisz robić i rób to. Pisz, maluj, śpiewaj, tańcz czy przytupuj. Baw się tym! Niech radość tego Cię niesie i napędza. Niech miłość Cię ukołysze, niech się dzieje Piękno naszego życia!

Pozdrawiam Cię bardzo, bardzo serdecznie i życzę Ci SPEŁNIENIA marzeń.  

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments