Pieśń serca – odwaga bycia sobą.

Odwaga bycia sobą jest odwagą BYCIA, istnienia… Każdy akt tej odwagi wpływa na Ciebie, innych i rzeczywistość w ogóle. Przejawianie siebie, takim, jakim jestem, jest bardzo ważne. Jeszcze wspanialej, gdy przejawiasz najwyższą wizję siebie. Co to znaczy?

Odwaga bycia sobą jest odwagą BYCIA, istnienia… Każdy akt tej odwagi wpływa na Ciebie, innych i rzeczywistość w ogóle. Przejawianie siebie, takim, jakim jestem, jest bardzo ważne. Jeszcze wspanialej, gdy przejawiasz najwyższą wizję siebie. Co to znaczy?

Odwaga bycia sobą to życie w zgodzie ze swoją duszą, a poprzez to- z pełnią siebie. W momencie, w którym jesteś w danej chwili, możesz dokonywać wolnych wyborów i działać zgodnie z nimi lub nie. Jednakże wybory te nie muszą zawsze być wolne. Co ogranicza Twoje wolne wybory, możesz dowiedzieć się w trakcie tak zwanej pracy nad sobą lub/i terapii, a tak naprawdę dzięki wglądom, które mogą też pojawiać się samoistnie.

Trudna jest sytuacja, gdy osoba wie, co ją ogranicza, a nie może sobie z tym poradzić sama. Jeszcze trudniejsza, gdy szukała pomocy specjalistów, otrzymała ją, wprowadziła w życie, a nie widzi efektów tych działań. Cóż jeszcze mogę zrobić?- pyta siebie. Dlaczego to nie działa? Czy Bóg mnie nie słyszy? Taka osoba traci zaufanie do tych, którzy pomocy udzielali, do Boga, w końcu do samej siebie, obwiniając siebie za zaistniałą sytuację (może to ze mną jest coś nie tak?)

Czy istnieje jakieś wyjście z tego? Jest nim pieśń serca. Pojawia się ona, gdy dokonasz aktu odwagi ujawnienia siebie, nawet wbrew autorytetom, zasadom i wszystkiemu, co nawet sam kiedyś uznawałeś za słuszne! Gdy zrobisz to raz, choć maleńkim kroczkiem, pieśń serca popłynie i samoistnie zburzy tamy!

Czym jest ten akt ujawnienia siebie? Są nim wszystkie działania, które podejmujesz w zgodzie z sobą, takim jakim jesteś na dany moment, nawet, gdy część z nich nie jest do końca wolna od wpływu przeszłości i innych ludzi. Zawsze, gdy postanawiasz zrobić coś, co czujesz, że pragniesz całym sobą zrobić, wyrażasz siebie takim, jakim jesteś na dany moment. Na początku te akty działań są mieszanką prawdziwych motywacji Twojej duszy i wpływu przeszłości. Z czasem uczysz się rozpoznawać, co jest TYLKO TWOIM WYBOREM. Zdarza się, że to także dzieje się samoistnie. Innym razem potrzebujesz prowadzenia w tym rozpoznaniu.
Najważniejszy jest moment tej odwagi, przekroczenia swoich lęków, obciążeń i dokonanie aktu wyrażenia siebie. Możesz dokonać tego powodowany różnymi motywacjami, aktem woli, przymusem okoliczności lub dane Ci jest to od Boga, jako dar. Gdy raz zdobędziesz się tą na odwagę, nie wrócisz już do zalęknionego siebie.

Kiedy pozwalasz pieśni Twojego serca płynąć, każdy następny wybór i wprowadzenie go w życie, staje się łatwy, wolny od wpływów i obciążeń, i coraz bardziej zgodny z najwyższą wizją Ciebie. Każdy akt odwagi bycia sobą doprowadza Cię do tej najwyższej wizji Ciebie, którą sam odkrywasz.

Adriana Michałowska – Psycholog duchowy

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments