Poznaj potrzeby swego organizmu.

Twoje ciało jest Twoim okrentem, którym płyniesz do domu. Może być ono dla Ciebie podporą i przeszkoda. Błędem jest utożsamianie się z ciałem. Ty tylko je używasz, a gdy się zużyje Twoja dusza inkarnuje się w następne, ale o tym gdzie indziej.

Ciało masz gratis od Życia i należy to wspaniałe narzędzie jak najlepiej poznać i wykorzystać. Jest ono dla Ciebie wielkim nauczycielem i za razem wielkim obciążeniem dla Twego ducha. Ale gdy je poznasz i rozruszasz…  

Twoje ciało kocha ruch, aktywny styl życia i działanie. Do tego jak dołożysz odpowiednią, nisko tłuszczową dietę i odpowiedni stan umysłu, będzie już wszystko czego Ci trzeba.

 

Aktywne nastawienie do swego rozwoju fizycznego, swego ciała i właściwa motywacja zmienia całe nastawienie psychiczne i ewentualną niechęć do ćwiczeń i aktywnego stylu życia i ruszania się. W tym temacie to jest najważniejsze. Jeżeli będziesz chciał ćwiczyć, to będziesz ćwiczył i będziesz wymyślał(ała) różne sposoby aby poćwiczyć. Przede wszystkim musisz jednak zmienić nastawienie do ćwiczeń i do swego ciała.

Jego naturalną tendencją i naturalnym stanem jest doskonałe zdrowie, sprawność i ruchliwość. Gibkie i wysportowane ciało jest dane każdemu z nas do użytku (oczywiście zdażają się defekty wrodzone ale o tym gdzie indziej). O ile radość życia utrzymywana w dzieciństwie pozwala w sposób naturalny zachować te tendencje (o ile nie jest to zaburzone niewłaściwą postawą rodziców) o tyle wraz z dorastaniem i z wchodzeniem w dorosły tryb życia tracimy tę radość co za tym idzie ruchliwość, spontaniczność, sprawność ciała i umysłu też. Należy pamiętać, że jesteśmy połączeni, stanowimy jedność, ciało, umysł, duch.

Ćwicząc codziennie choćby przez parę minut, poprawiasz ogólny stan swego zdrowia i psychicznego i fizycznego. Regularnie uprawiany sport da Ci siłę i pewność siebie. Sprawi, że będziesz się czuł(ła) jak pełnowartościowy człowiek, członek społeczeństwa.

Ćwiczenia są niezwykle ważne z tego powodu, że pod wpływem wysiłku z ciała energetycznego wychodzą toksyczne emocje. Ćwiczenia i wysiłek sprawiają, że z człowieka wychodzą złe emocje. Nie raz pewnie słyszałeś, żeby się wyżyć na siłowni po stresie, czy wyładować się na worku treningowym. Wysiłek sprawia, że przez czakrę drugą wychodzą z Ciebie złe emocje. To dlatego ćwiczenia są tak ważne dla zdrowia. Bardzo łatwym i przyjamnym sposobem pozbywania się z organizmu negatywnych emocji jest sex. To dlatego czakra sexu pełni tak ważną rolę w naszym życiu, bo pomaga się oczyszczać. Niestety u wielu ludzi jest ona zablokowana lub działa w niewielkim stopniu. 


A jak się zmotywować do ćwiczeń? Jeżeli powyższe Cię jeszcze nie przekonało to wiedz, że Twoje Ciało to Świątynia Ducha Świętego, używając chrześcijańskich określeń. Mówiąc po naszemu, Bóg mieszka w Tobie, w Twojej głowie i w Twoim ciele. On chce, abyś Go ukochał w sobie. On chce przejawić Swą doskonałość również w Tobie, w Twoim ciele, Twoim umyśle, w Twoim życiu. Bóg jest aktywnym działaniem i wyraża się przez swoje dzieci, przez Ciebie, mnie, każdego z nas. Dla Niego wszyscy jesteśmy równi. On nas Kocha i jest Mu za co oddać tę Miłość. Na prawdę warto!

Czujesz teraz? Lepiej? Życzliwiej patrzysz na świat? On chcę aby tak było, abyś z miłością, życzliwością patrzył na cały świat. Od tego robi się lepiej.

Po zestawy ćwiczeń udaj się na siłownie, zapisz się na basen, graj w tenisa, znajdź kogoś z kim możesz robić to wspólnie, to wspaniale motywuje i dodaje sił. O zdrowie Twego ciała zadbaj stosując odpowiednie diety. Niekwestionowanym autorytetem jest Michał Tombak, polecam jego "Jak żyć długo i zdrowo" Wyjątkowo dobra pozycja ale głównie o tematyce zdrowego odżywiania.

Jeżeli się odpowiednio nastroisz psychicznie do ćwiczeń i do swego zdrowia to będziesz ćwiczył wszędzie i zawsze. Pamiętaj, że zdrowie i zdrowy tryb życia to stan umysłu. Nic więcej nic mniej. Pracuj aktywnie ze swoją podświadomością i przekonaj ją, że jesteś zdrowy i ruchliwy, że dbasz o swoje zdrowie i że sprawia Ci to ogromną radość! Ciesz się tym i ciesz się swoim życiem! 🙂 Ciesz się, że jesteś sprawny, ciesz się, że żyjesz!To gwarant zdrowia! Bądź szczery i życzliwy to jedyny warunek 🙂

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments