Są dwie siły na świecie

Są dwie siły sprawcze na świecie. Strach i miłość. Ta pierwsza rujnuje ta druga buduje. W każdej chwili naszego życia podejmujemy wybory pod wpływem którejś z tych sił.

 

Pochodne tej pierwszej to wszystkie złe cechy, które widzimy dokoła nas. Począwszy od niechęci, plotkowania, zawiści, aż po nienawiść, agresję. Każda taka emocja o ile ją wpuścimy do umysłu i się nią zajmujemy ogranicza nas. Niszczy naszą radość życia. Zamyka nas na dobre, budujące prądy myślowe, które by mogły się przez nas objawić, a w zamian zaczyna się uruchamiać mechanizm ucieczki i obrony. Adrenalina się podnosi, zmysły wyostrzają się ale ponieważ filtry w podświadomości są ustawione na wypatrywanie zagrożeń więc postrzegamy tylko to co może nas zaatakować lub jeżeli chcemy kogoś zaatakować, coś, aby komuś zrobić kuku.

Im dłużej się żyje w takich klimatach tym szybciej następuje degeneracja umysłu, psychiki, życia i w efekcie całego naszego otoczenia. Niszczymy świat dokoła więc i my jesteśmy niszczeni. Świat jest konstrukcją Miłości i to konstrukcją samooczyszczającą się i samoregulującą. Wszyscy jesteśmy jednym organizmem i wszyscy podlegamy tym samym prawom. Jeżeli niszczysz jesteś niszczony. Jeżeli budujesz, masz wszelkie błogosławieństwa i pomoce aby robić to lepiej.

Strach wywołuje całe nieszczęście jakiego obecnie doświadczamy. To on „nie pozwala kochać się i śmiać” cytując Tomka Lipińskiego. Strach paraliżuje, znieczula. Wywołuje w ludziach agresje, zazdrosne, zawistne zachowania, fobie, paranoje, choroby, ból, wojny, w efekcie śmierć zanim się człowiek urodził…

 

Każda myśl okraszona dobrą wolą, życzliwością, radością czy troską o innych jest wibracją miłości.

To one sprawiają, że robi nam sie lepiej na duszy. Lepiej pracujemy, radośniej się uśmiechamy. Wszystko wygląda lepiej dokoła i na wszystko patrzymy życzliwym okiem.

Obserwując siebie i patrząc jaka siła wpływa na Twoją decyzję czy to jest strach czy miłość i zmieniając, o ile to możliwe, na korzystną siłę, robisz ogromny krok ku Twemu lepszemu życiu. A jak Twemu to i całemu Twemu otoczeniu.

Zło jest iluzją. Zło nie istnieje na prawdę. Zło w naszym świecie jest powszechne ale nie jest prawdziwe. Nie jest prawdziwe ponieważ jest tylko narzędziem w rękach dobra aby wyzwolić w ludziach potrzebę szukania dobra. Zło jest nielogiczne, nienormalne i w ogóle bezsensu. Jedyny jego sens jest właśnie w tym aby wyzwalać w ludziach pragnienie, dążenie ku Dobru, Prawdzie i Bogu.

Oczywiście istnieją wielkie i inteligentne złe moce różnie zwane w każdym systemie religijnym ale znikają one w momencie konfrontacji z Prawdą. Nie mogą One istnieć w świecie Miłości.

Więc nie przejmuj się (o ile to możliwe) jeżeli dopadnie Cię jakieś zło, bo wiedz, że jest ono tylko narzędziem w rękach dobra które pozwala Ci się zwrócić ku Dobremu. Ku Światłu i Miłości.

Dobrze jest wiedzieć, że są dwie siły na świecie a jeszcze lepiej że tylko jedna jest prawdziwa.

Na dziś rozpatruj to czy Twoje wybory są dyktowane strachem czy miłością. Każdy Twój wybór ma w swoich korzeniach którąś z tych sił. Jeżeli ta pierwsza to idziesz od tyłu (nabierasz rozpędu – też dobrze, choć boleśnie) a jeżeli ta druga czyli Miłość to już jest wszystko jak należy. Oczekuj najlepszego, przyjdzie na pewno!

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments