Sam wybierasz

Drogi Przyjacielu/ Przyjaciółko mam dla Ciebie wspaniałą wiadomość – Ty jesteś twórcą swojego życia. Wszystko cokolwiek dzieje się wokół Ciebie- ludzie, którzy Cię otaczają, sytuacje, które Cię spotykają, miejsca, wktórych przebywasz są takie jakie sam wybrałeś. Być może spojrzysz teraz na swoje życie i odpowiesz głośno zaprzeczając “ja nigdy bym tego nie wybrał!” i tu wymienisz wiele rzeczy, które teraz właśnie Cię dręczą i nie podobają Ci się w Twoim życiu. Prawda jest taka, że to właśnie Ty poprzez swoje nastawienia, myśli i uczucia stworzyłeś taki właśnie świat pełen bólu, smutku, beznadziei i nędzy.

Teraz możesz to zmienić – to naprawdę cudna wiadomość. Zmień swoje myśli, uczucia i nastawienia a zmieni się Twoje życie. Możesz jesli tylko tego zapragniesz byc radosny, szczęśliwy, pełen

optymizmu otoczony bogactwem, pięknem i bezinteresowną miłością. Jedyną przeszkoda do Twojego spełnienia jesteś Ty sam i twoje przekonania na swój temat. Zaobserwuj co czujesz kiedy powiem ci, że jesteś wspaniałym, zdrowym, radosnym, pełnum entuzjazmu, optymizmu i miłości człowiekiem sukcesu. Prawdopodobnie w kilku miejscach pojawił się wewnętrzny opór – ja przecież nie jestem zdrowy, radosny, pełen entuzjazmu, optymizmu i miłości ani tym bardziej człowiekiem sukcesu. Być może rzeczywiście w tym momencie nie jesteś, ale tylko dla tego, że sam/ sama tak wybrałeś/ łaś. – uwierz, że możesz taki/ taka być.

Tak bardzo przywykłeś do roli, która grałeś całe życie, że może być Ci trudno nawet wyobrazić sobie, że może być inaczej. Spróbuj – zacznij od wyobrażni. Pomyśl, że mógłbyś żyć inaczej – wyobraż sobie siebie takiego/ taką jakim na prawdę chcesz być- wyobraź sobie gdzie jesteś, jak się czujesz i jacy ludzie Cię otaczają – poczuj to. Potraktuj to jako zabawe i nie pozwól zepsuć jej żadnym negatywnym myślom. Nie bierz tego poważnie – nie wmawiaj sobie, że jesteś bogaty, kiedy w portfelu ledwo starcza na chleb. Rzeczywistość jest taka jaka jest i nie próbuj jej zaprzeczać. W krainie Twoich marzeń możesz natomiast byc kim tylko zapragniesz i jesteś tam całkowicie bezpieczny. Daj sobie kilka minut dziennie na zabawę ze swoją wyobraźnią i nie stawiaj sobie żadnych ograniczeń. Proponuję zamiast ogladania kolejnego filmu w TV stworzyć swój własny scenariusz – zostań rażyserem własnego życia – baw się grając różne role.

A w życiu codziennym w tym czasie daj sobie więcej luzu. Zacznij patrzeć na to co Cię otacza z innej perspektywy – próbuj zmieniać swoje uczucia myśli i nastawienia. Fakt, że koleżanka teściowej zachorowała nha grype nie musi byc powodem Twojego smutku do końca dnia. Przecież uczucia i myśli są tylko w Tobie i to Ty wybierasz jak reagujesz na otaczający Cię świat. Podobnie jak z tą szklanką wody w połowie pełną w połowie pustą od Ciebie zalezy jak ja zobaczysz.

Pamiętaj Przyjacielu/Przyjaciółko masz prawo być szczęśliwy/a nawet gdy wszyscy wokół cierpią. Każdy dokonuje wyborów odnośnie własnego życia,

a Ty jesteś odpowiedzialny/a wyłącznie za swoje wybory i jakość swojego życia.

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments