Serce ponad materią

Obejrzałam wczoraj tutaj na stronie bardzo ciekawy filmik “Umysł ponad materią”, w którym najbardziej przemówiło do mnie to zdanie:

“Więc samym doznawaniem uczuć i emocji w sercu – wpływamy na zmiany tego pola – pola, które spaja całą materię, z której stworzone jest wszystko – dosłownie modyfikując fizyczną rzeczywistość.”

A więc to Serce a nie umysł. Umysł kojarzony z informacją, logiką, myślami, czystym racjonalizmem. Nie przez przypadek w języku angielskim słowo zrozumieć “undrestand” – dosłownie oznacza stanąć pod, a rzeczy chyba w tym by stanąć ponad czyli overstand a  to umożliwia tylko Serce.

Umysł jest doskonałym narzędziem poprzez które moźna łatwo wpływać na ludzkie uczucia. Dlatego jak przedstawiono we wspomnianym  filmie jesteśmy za pośrednictwem mediów stale utrzymywani w polu informacyjnym przepełnionym niskimi wibracjami lękiem, strachem, nienawiścią. Dobrą informacja jest to, że nic z zewnątrz nie jest w tanie wpłynąć na nasze Serce – cała manipulacja odbywa się poprzez umysł. Do naszego serca żródła uczuć i emocji mamy dostęp tylko my i nasze myśli .Dlatego dbajmy o czystość, jasność i przejrzystość swoich myśli i zrezygnujmy z telepatycznego ściągania informacji i o sobie i świecie od innych ludzi.

Jesteśmy nauczeni rozmawiać o tym co myślimy, jakie mamy poglądy opinie, kiedy jednak rozmowa schodzi na głębsze poziomy dotczące naszego wnętrza – uczuc i emocji zaczynamy czuć sie niepewnie. Zacznijmy patrzeć na świat raczej przez pryzmat serca a nie umysłu. Tak na prawdę dla rozwoju świadomości  dużo istotniejsze od tego myślimy na dany temat  jest to co czujemy.

Tyle mówi i pisze się o tym, że nasze myśli mają moc stwórczą. A ja czuję (nie myślę, ani wiem), że samą myślą nie jesteśmy w stanie nic osiągnąć – całe tworzenie rzeczywistości odbywa się poprzez nasze serca za pomocą wyobrażenioczucia tzn plastycznej wyobrażni która łączy w sobie obraz, dżwięk zapach, smak i najważniejsze uczucia.  Możesz codziennie godzinami myśleć o tym, że masz nowy samochód, ale dopóki tego nie poczujesz nic nie osiągniesz.

“Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko”  wszyscy zanmy ten fragment  w szkole zastanawialiśmy się co autor miał na myśl pisząc te słowa – teraz proponuję zastanowic się co autor miał w sercu pisząc te słowa. Smile

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments