Trzy żelazne prawa zdobywania bogactwa

(komentarz Drogowskazowy – niech ten tytuł Cię nieodstrasza, to co tu pisze autor odnosi się do całego życia)

 

Prawo przekonań, prawo oczekiwań i prawo przyciągania to trzy fundamentalne zasady, które wyznaczają początek drogi do bogactwa. Określony sposób myślenia to baza bez której nie da się osiągnąć sukcesu.

Prawo przekonań
W cokolwiek wierzysz głęboko uczuciowo przeistacza się w Twoje postrzeganie rzeczywistości. W większości Twoje postępowanie jest spójne z Twoimi przekonaniami. Szczególnie dotyczy to przekonań na własny temat. Przekonania działają jak zestaw filtrów, które usuwają wszystko, co nie jest spójne z Twoim postrzeganiem.

Człowiek nie wierzy w to co widzi, ale widzi to, w co już wierzy…

Odrzuca się informację, która jest sprzeczna z tym w co już wierzymy bez względu czy te przekonania są oparte na faktach, czy urojeniach.

Ta zasada ma szczególne zastosowanie w przypadku tematu pieniędzy. Doskonałym wzorcem przekonań, który możemy wykształcić w sobie to wiarę, że nasze przeznaczenie to sukces i niezależność finansowa. Jeżeli jesteś przekonany do takiego celu, Twoje wszystkie działania będą spójne z Twoimi przekonaniami.

Najgorsze przekonania to te, które zakładają, że nasze własne możliwości są ograniczone, że nie będziemy w stanie niczego osiągnąć. Nie pozwól skreślić sukcesu ze swojej życiowej ścieżki tylko przez utarte fałszywe przekonania. Pozwól sobie marzyć. Nie bądź ofiarą własnych i cudzych przekonań.

Prawo oczekiwań
W kilku słowach zasada mówi nam, że czegokolwiek, z pewnością siebie, oczekujemy od życia staje się naszą samospełniającą się przepowiednią.

Za każdym razem kiedy opowiadasz lub myślisz o tym jak sprawy się potoczą, stajesz się prorokiem przyszłych wydarzeń. Jeżeli oczekujesz pozytywnych rzeczy, te nie omieszkają się przydarzyć częściej niż te mniej pozytywne. Jeżeli ciągle jesteś przekonany, że same złe rzeczy będą Ci się przytrafiać, w większości przypadków nie będziesz zawiedziony.

Zamożni ludzie oczekują tego, że będą bogaci. Ludzie sukcesu oczekują tego, że odniosą sukces. Szczęśliwi i zadowoleni ludzi oczekują tego, że będzie im towarzyszyć szczęście i zadowolenie.

I co najważniejsze, Twoje oczekiwania są w większości pod Twoją kontrolą. Zatem oczekuj samych najlepszych rzeczy od siebie. Wyobraź sobie, że masz nieograniczone możliwości i możesz osiągnąć wszystko co sobie wyznaczysz za cel. Twoja przyszłość jest ograniczona tylko i wyłącznie przez Twoją wyobraźnię, a to co dotychczas osiągnąłeś jest tylko namiastką tego do czego jesteś zdolny. Wyobraź sobie, że najlepsze chwile jeszcze przed Tobą i wszystko co dotychczas robiłeś było przygotowaniem do tego co ma nadejść.

Prawo przyciągania
Każdy z nas jest żyjącym magnesem. Niezmiennie przyciągamy do swojego życia ludzi, sytuacje i okoliczności, które to powstają w harmonii z naszymi dominującymi myślami.

Zasada ta tłumaczy większość sukcesów i porażek w biznesie i w życiu osobistym. Wszystko co otacza Cię do dzisiaj istnieje przez to w jaki sposób myślisz. Możesz zmienić swoje życie, poprzez zmianę sposobu myślenia.

Kiedy wykształcisz w sobie palące pragnienie sukcesu finansowego wytwarzasz w ten sposób w pewnym abstrakcyjnym sensie (może zabrzmieć zabawnie, ale ciężko znaleźć dobrą metaforę) "pole siłowe pozytywnej energii", które przyciąga ludzi, pomysły i szanse do naszego życia, tak by pomóc przekuć cele w rzeczywiste rezultaty.

Spójrz teraz na aspekt finansowy swojego życia i zobacz w jaki sposób harmonizuje się z tym co myślisz. Bierzesz odpowiedzialność za wszystkie dobre rzeczy, które Ci się przytrafiły, ponieważ przyciągałeś je do siebie myśląc o nich. Teraz spójrz na rzeczy, z których nie jesteś zadowolony i wiedz, że za nie jesteś również odpowiedzialny. Zastanów się, co było nie tak w Twoim sposobie myślenia i co można zmienić w swoim nastawieniu.


Rady, które pomagają w biznesie

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments