Książki, które trzeba przeczytać

Książki które warto przeczytać Czyli ksiązki które otwierają oczy, mówią prawdę i dają nam siebie samych…

wszystkie tytuły są aktywnymi linkami i prowadzą do sklepu internetowego Lideria.pl lub Mentis.

Książki są podzielone na dwa działy. Samodoskonalenie wspólczesne czyli bardziej psychologiczne i naukowe podejście do naszej psychiki, życia i roli w społeczeństwie i samodoskonalenie duchowe czyli całościowe podejście do życia, człowieka i świata ale jeszcze uważane przez społeczeństwo za “ezoteryczne” czyli jakieś dziwne, podejrzane…. to drugie jest narazie dość pionierskim podejściem ale… przecież kiedyś ludzie myśleli, że ziemia jest płaska… 😉

 

Doszła jeszcze jedna kategoria: OBOWIĄZKOWE! Czyli takie, które wyjątkowo warto przeczytać.

 

OBOWIĄZKOWE

 

Nowa Psychocybernetyka – Maxwell Maltz

Stwórz właściwy obraz samego siebie, a wszystko się zmieni. W tej książce Autor w sposób genialny przedstawia jak działa nasza psychika, jak poprzez właśnie zbudowanie własnego samopostrzegania zmienić całkowicie swe życie. Jak uruchmoić swój wewnętrzyn autmatyczny mechanizm sukcesu. Książka jest pisana przez lekarza – chirurga plastycznego, który stworzył metodę samokreacji – właśnie psychocybernetykę. Nie ma żadnych duchowych naleciałości – jest “bezpieczna”, nawet dla kogoś, kto ma uczulenie na punkcie duchowości, sekretów i innych tego typu klimatów. Czytam ją i jestem bardzo zadowolony. Stawia wszystko w jasnym i prostym świetle. Na prawdę, wyjątkowo cenna i pomocna lektura. Gwarantowana poprawa życia.

 

Sekret – Rhonda Bryne.

Pięknie wydana i pięknie napisana książka przekazująca odwieczną wiedzę o człowieku, świecie , Bogu. Zebrane w jednym miejscu obserwacje wielkich ludzi tego świata o tym jak żyjemy, Kim jesteśmy i po co żyjemy. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego chcącego zacząć prawdziwie żyć w szczęściu i dostatku.

Gorąco polecamy!

SAMODOSKONALENIE

7 Nawyków Skutecznego Działan ia – Stephen R. Covey
Mówią o tej księdze że jest biblią współczesnego człowieka i rzeczywiście nie sposób przecenić wiedzę którą jest w niej zawarta. Doskonała książka dla każdego kto poważnie myśli o samopoznaniu i godnym szczęsliwym życiu.
Polecamy!

8. Nawyk – Stephen R. Covey
Ta książka bardzo mnie ucieszyłą. 8 nawyk mówi o odkrywaniu własnego głosu i o inspirowaniu do tego samego innch ludzi. I jak dla mnie jest wspaniałym wstępem do odkrywania duchowego wymiaru życia. Kolejna bardzo mocna pozycja w Twojej biliotece.
Polecamy!

Potęga Podświadomości – Joseph Murphy
Ta pozycja da Wam solidne podstawy tego jak działa człowiek i będzie doskonałym początkiem waszej drogi.

Zakochaj się w życiu – Ewa Foley
Jest to niezwykle lekka i pozytywna ksiąka dla każdego człowieka. Autorka promieniując radością przekazuje niezwykle cenne rady jak żyć i jak sobie radzić z codziennością by zamienić ją w piękną przygodę.
Polecam tę książkę na początek!

Samokontrola umysłu metodą Silvy

Znakomita książka, jeżeli chcesz opanować swój rozbrykany umysł. Gorąco polceam idee i ćwiczenia, które w niej są zawarte, a proste afirmacje proponowane przez autora zrobią znakomitą robotę w Twoim życiu. Sprawdzone empirycznie! Gorąco polecam!

 

DUCHOWOŚĆ

 

Przebudzenie – Anthony de Mello

To jest podstawowa lektura każdego wyruszającego na duchową ścieżkę. Jest to zapis rekolekcji Jezuity A. de Mello. Podejście tego Człowieka budzi szacunek. Jest napisana w prostym i bezpośrednim języku i na prawdę burzy mury. Gorąco polecam! Obowiązkowa lektura. Wyjątkowo lekko wprowadza w Życie.

 

Niebiańska przepowiednia – James Redfield
Ta książka w sposób niebywały przekazuje wspaniałe informacje o naszym świecie i naszych czasach. Czyta się ją znakomicie jako powieść przygodową a wiedza jaką przekazuje robi swoje.
Gorąco polecam!

Rozmowy z Bogiem – N.D.Walsch – księga pierwsza
Jest to jedna z podstawowych pozycji jakie każdy człowiek powinien przeczytać. Wiedza elementarna. Zmieniająca paradygmaty 🙂 gruntownie 🙂 Gorąco polecam ( cała seria to 3 tomy, obecnie są dostępne tylko dwa pierwsze)

Rozmowy z Bogiem – N.D.Walsch – księga druga

Złota Księga – Saint Germain
Osobiście nie polecam tej książki na początek Twej drogi… jest dość … trudna ale jak pojmiesz i zastosujesz to co tu jest napisane to już będzie …. pozamiatane… witamy w domu Ojca 🙂

 

Anatomia duszy – Caroline Myss

Ta książka wydobywa prawdę o konstrukcji duchowej człowieka. O naszej spłecznej i idywidualnej roli w społeczeństwie. Dobitnie wykazuje jak powiązana jest psychika z duchem i jak my i tylko my jesteśmy odpowiedzielni za nasze życie i za to jak ono wygląda. Pomaga spojrzeć na samych siebie z odpowiedniej perspektywy i przejąć kontrolę nad życiem sprawiając że złudzenia się rozmywają. Gorąco polecam tę książkę!

 

Siedlisko Duszy – Gary Zukav

Znakomita pozycja. Wszystko jest pięknie i ładnie opisane. Wszystko wyjaśnione, widać, że Autor jest wielkiego światła i i na prawdę jest to pozycja godna polecenia. Umieszczam ją też w dziale “obowiązkowe”. I wszystko jasne 🙂

 

Książki będą sukcesywnie dodawane i czekamy też na wasze propozycje.
Jest mnóstwo wartościowych książek na które nie starczy życia by je przeczytać… więc nie popadaj w przesade i nie skacz z książki na ksiązke bo to Ci nic nie da…
czytaj i medytuj nad tym co czytasz…
i tak najważniejsze jest to jak czytamy i co z tego wyciągamy…
zresztą… każdy kto czytał Biblię czy inną natchnioną księge wie że czytać nie znaczy rozumieć… a często to co przeczytaliśmy trafia do nas z wielkim opóźnieniem (wiem to po sobie ;))

Pozdrawiam Wszystkich Gorąco :):)

 

Zachęcam do polecania ciekawych książek. Przeczytałeś coś co Cię zainspirowało? Podziel się tym na forum . Napisz do nas.

 

Naszą księgarnie obłsuguje Mentis.pl  Mentis - Księgarnia Internetowa

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments