Projekt: Alchemia Sztuki

Więc pierwszy projekt to Alchemia Sztuki. Chodzi o to, aby zmieniać wibracje i intencje sztuki, która nas otacza, osacza i kształtuje. Sztuką jest muzyka, filmy, malarstwo, literatura itp choć dla mnie najważniejszą dziedziną i inspiracją do tego projektu jest muzyka i cały liryczno-mentalnie-energetyczny przekaz jaki idzie wraz z nią. Np. twórczość polskiej sceny punk-rock, np. Lady Punk i ich “kwaśne”  utwory: Mniej niż zero, Zamki na piasku, Kryzysowa narzeczona itd. Chodzi o zmianę wartości słów z kwaśnego na zasadowe – czyli np. zamiast “idziesz ulicą, uśmiechasz się, skonstruowałeś bombę, skondensowaną śmierć” – zamiast śmierć, dajemy śmiech – zmienia się wtedy zawartość energetyczna utworu. Zmienia się zatem i program, który wgrywamy sobie do podświadomości. Inny przykład: Big Cyc “Wszystko gnije”. Zamiast z wielką pasją wyśpiewywać, że wszystko gnije zmień to na wszystko żyje. “Wszystko żyje, wszystko żyje, wszystko żyje! Woń unosi się, unosi się i wije” – zmienia energetykę, wibrację całego utworu. Np. Wieża miłości, wieża samotności – Sztywny Pal Azji –  “jutro będę duży, dzisiaj, jestem mały” program, który totalnie niszy nasze obecne tu i teraz, dlatego prosta zamiana na “dzisiaj jestem duży, wczoraj byłem mały” itd. Zmienia się energia, zmienia się cały przekaz utworu. O to chodzi w tym projekcie.

W chwili obecnej na koncertach ludzie z wielką pasją i radością wykrzykują, wyśpiewują masy negatywnych programów, które później niszą ich i ich światy. Ten program ma na celu odwrócenie tego. Zwrócenie uwagi na ten problem, bo jest to bardzo szerokie i niszczące nasze społeczeństwo zjawisko., niszczące ludzi i artystów. Np. Pan Wiśniewski z Ich Troje wyśpiewał sobie dokładnie w jednym ze swoich utworów jak właśnie wielcy ludzie go potraktują. Masę artystów zabiła własna twórczość. Np. Ryśka z Dżemu, z zagranicznych to Curt Cobain, Amy Winehause i podobni. Wszyscy śpiewali bardzo kwaśne, obniżające wibracje utwory. Wszystko to działa do jakiegoś czasu ale ciągłe igranie z niskimi wibracjami w końcu zabija.

Na polskim rynku np. Kazik i Kult, scena punkowa, ale też np. country też jest kwaśne. Wielu artystów kwaśno śpiewa i na tym zbijają kapitał ale szkodzą i sobie i słuchaczom. I teraz chodzi w tym projekcie o to, aby znajdywać utwory i je przemieniać na wersje bezpieczne, zasadowe. W specjalnym dziale zgłaszaj utwory do zneutralizowania – to może i powinna być dobra zabawa 😉

Dziel się Dobrą Energią
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •