Życie, definicje.

Życie to biologiczno duchowy proces stałego rozwoju i interakcji z otoczeniem. Nie istnieje coś takiego jak samotne życie. Świat jest jednym wielkim żywym systemem życia w którym wszystko nieustannie ze sobą współgra. To jedna żywa Istota. Życie to ciągły rozwój i jeżeli życie przestaje się rozwijać to traci swą moc życiową i obumiera. To ta fizyczna część, ta duchowa nigdy nie umiera. Jedynie zmienia stany swego zagęszczenia, świadomości. Człowiek umierając przechodzi na inny etap życia. Czyli umiera tylko jego zużyte ciało, a świadomość jest wieczna.

Wszystko żyje. Życie jest aktem Boskim. Wolą Boga jest aby wszystko żyło i tak też jest w naszym świecie. Żyjemy wszyscy i we wszystkim jest życie. Na naszym etapie jeszcze nie rozpoznajemy życia w na przykład ołówku na stole ale i w nim jest życie duchowe materii nieożywionej. Oczywiście jesteśmy w pełni świadomi życia roślin i zwierząt. Może nie tyle życia co procesów biologicznych zachodzących w tych roślinach czy zwierzętach. O ich życiu duchowym nie myślimy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego. A warto i taka między innymi jest rola człowieka.

Życie jest nie tylko w organizmach żywych, przedmiotach ale i w ideach, pomysłach, tworach, dziełach,.obrazach w naszych myślach i emocjach. Cokolwiek wypuszczamy z naszego umysłu ożywiamy to i od tej chwili jest to żywe. Im bardziej żywy jest kreator i im bardziej jest świadomy tego co robi tym bardziej jego dzieła są żywe. Jezus Chrystus ożywiał wszystkie swoje twory od myśli po słowa. I one wciąż żyją między nami. Dodatkowo każde życie jest inteligentne. Ma swoją inteligencję, rozum. Oczywiście różni się to od naszego pojęcia rozumu i myślenia ale świadomość jest wszędzie.

Świadomość to życie. Im bardziej jesteśmy świadomi tym bardziej jesteśmy żywi. Im bardziej świadomie ożywiamy nasze idee i myśli tym bardziej one są twórcze i tym bardziej oddziałują na świat. Świadome życie to cel naszej egzystencji. To prawda, która nas wyzwala. Świadomość Globalna, ogarnia i przenika cały nasz świat i nasza świadomość łącząc się z Nią tworzy harmonijny układ, co nie oznacza zaniku naszej świadomości tylko aktywne współbrzmienie z Harmonią Wszechświata. Na tym poziomie wszystko jest wiadome, nie ma czasu i istnieje tylko doskonała Miłość. Co dla normalnych ludzi może się wydawać mało atrakcyjne… 😉

Życie ma sens i cel. Zwłaszcza życie ludzkie. Obecnie Ziemia i my tu na niej mieszkający wychodzimy w ciekawy etap naszego ziemskiego życia. Życia naszej cywilizacji. To będzie przejście na inny etap świadomości, świadomości duchowej. Celem naszego życia jest obudzenie się do Świadomości Kosmicznej. Globalnej. Absolutnej. Duchowej. Wyjście po za logiczny umysł i poznanie sił duchowych. Obudzenie w sobie kreatora swego życia i współstwórcy rzeczywistości.

Życie to niekończąca się przygoda i akt stawania się coraz lepszym samym sobą. Życie to świadome wchodzenie w pełne miłości i dobrej woli interakcje z innymi członkami społeczności.

Życie ludzkie to świadome wejście we współbrzmienie z Harmonią Kosmosu. To wejście w rezonans z Absolutem. Wtedy dopiero zaczyna się żyć… do tej pory… nie łudźmy się…

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments