Ścieżka najmniejszego oporu – przekaz Archanioła Uriela

Ścieżka najmniejszego oporu

The Path of Least Resistance

http://spiritlibrary.com/uriel-heals/the-path-of-least-resistance

 

wiadomość od Archanioła Uriela przekazana przez Jennifer Hoffman

Sobota, 1 marca 2008 (posted 4 March, 2008)

 

Jedno wyzwanie naszej duchowej ścieżki ma nas nauczyć, jak wykonać proces wzrostu i uczyć się łatwiej. Wiemy, że doświadczenie może być trudne, wielu z nas zmagało się i wycierpiało dużo w naszym życiu. Ale jak trudne to musi być? Czy to całkowicie musi być trudne? Przyszliśmy tutaj przynieść niebo na ziemię i dla wielu z nas proces działa do pewnego zasięgu, “wracając, psiakrew” do początku. Ale jest ścieżka najmniejszego, gdzie możemy nauczyć się i wzrosnąć bez przechodzenia przez trudności. I jesteśmy teraz gotowi, by zacząć wcielać to do naszej podróży.

Urodziliśmy się z pamięcią o trudnościach podróży naszej podróży i kontrakcie uzdrowienia naszej karmy i przekształcaniu relacji z naszą grupą duszy, więc możemy pójść dalej w naszym duchowym rozwoju. Duża część naszej przeszłości żyje włączając walkę i walczenie dla przyniesienia zmian, dla zostania usłyszanym i rozciągnięcia światła na tych, którzy do tego nie byli przygotowani. Więc przyszliśmy przygotowani, by walczyć o naszą przyczynę, rozciągnąć światło w naszej drodze, wykonać pracę, jakkolwiek by to było. Ale te siły się zmieniają i nowa droga jest dla nas dostępna.

 

Ścieżka najmniej oporu jest, gdy stąpamy do strumienia, w którym znajdujemy się jednocześnie z naszym celem i uczymy się naszych lekcji bez też tworzenia dalszej męki dla siebie. W każdej lekcji są dwie ścieżki, jedna trudna i jedna łatwa. Prowadzą nas do tego samego celu i dostarczają takich samych skutków. Nie zauważamy tej łatwej ścieżki, ponieważ wierzymy, że trudna ścieżka jakoś jest lepsza albo że zyskujemy, kiedy się zmagamy. Z naszym przekonaniem “bez bólu nie ma zysku” w duchowej nauce wybieramy trudną ścieżkę i zmagamy się podczas naszych lekcji.

 

Wybieramy ścieżkę najmniejszego oporu albo łatwiejszą ścieżkę, kiedy możemy traktować nasze lekcje obojętnie, kiedy możemy przyjąć “to co jest” i znajdować błogosławieństwo. Aby widzieć tę ścieżkę, nie możemy odczuwać strachu i musimy odczuwać bezwarunkową miłość. Uzdrawiamy nasze emocjonalne DNA i karmę z tym związaną, to jest ważna część tego procesu. Kiedy usuwamy nasze emocjonalne odpowiedzi i połączone z nimi uczucia gniewu, rozczarowanie, ból, oczekiwania i smutku, które wszystkim naszym lekcjom nadają nowe znaczenie. One stają się okazjami do uczenia zamiast dowodu, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, mili, niegodni albo nie zasługujemy na to, czego chcemy. I wtedy możemy znaleźć spokój, ponieważ na ścieżce najmniejszego oporu możemy znaleźć spokój bez chaosu, miłość bez rany i radość bez bólu.

 

Każda lekcja zawiera punkt wyboru, moment, w którym możemy wybrać trudną ścieżkę albo najmniejszy opór. Kiedy jesteśmy emocjonalnie naładowani, wybór nie jest oczywisty, ale jest tam. I możemy zawsze zmienić nasz wybór. Nikt nie mówi, że musimy trwać w trudnej lekcji do gorzkiego końca. Kiedy rozumiemy, że jest inna łatwiejsza, mniej bolesna i mniej trudna droga, możemy się zatrzymać i po prostu pójść łatwiejszą ścieżką. To jest zobojętnienie, ponieważ musimy być skłonni przyjąć to, wybaczyć i stać się obiektywnym. To jest trudne, kiedy jesteśmy w trakcie misji, potrzebujemy obrony i ktoś ugodził nas do naszego ostatniego nerwu. Są pytania, kiedy i jak dokonać takiego wyboru:

 

Czy naprawdę chcę to zrobić?

 

Jak daleko jestem skłonny się posunąć, by to wziąć?

 

Dlaczego to jest dla mnie tak ważne?

 

Czy jestem skłonny, by to uwolnić?

 

Wreszcie rozumiemy, dlaczego wybraliśmy trudną ścieżkę, łatwa ścieżka staje się opcją. Oczywiście, jeśli tak czy owak wybieramy trudną ścieżkę, dojdziemy do tego samego poziomu nauki i wzrostu. To może trwać nieco dłużej i na koniec możemy zostać zniszczeni, ale w końcu dotrzemy do końca lekcji. Ścieżka najmniejszego oporu zawsze jest dla nas opcją, nie otrzymujemy jakichś dodatkowych punktów albo błogosławieństw przez robienie naszego życia trudnym. Możemy wybrać trudną ścieżkę i musimy pamiętać, dlaczego to wybraliśmy. Albo możemy wybrać łatwą ścieżkę i nauczyć się naszych lekcji bez poświęcania naszego spokoju i radości.

 

0 0 votes
Article Rating
Dziel się Dobrą Energią
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments